Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Huczy coś z przodu


Gość tomek85fcb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek85fcb

Dzień dobry!

Mam nastepujący problem, podczas jazdy od prędkości około 30-40 km/h i wzwyż słyszę dochodzące z przodu rytmiczne huczenie lub wycie, które nasila się podczas jazdy z kołami skręconymi w prawo. Dodatkowo podczas maksymalnego skrętu kół w lewo także słyszę tarcie. Wyczytałem, że mogą to być łożyska w przednich kołach, dziś zamierzam podniesc auto i sprawdzić czy jest luz na kołach, czy jeszcze jakieś pomysły co to może być ?
Jest to o tyle dziwne, że ostatni tydzień nigdzie nie jeździłem Primerką, czyżby coś zużyło się nawet jeśli auto nigdzie nie jeździło ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie dni były deszczowe, gdzieś ci woda się dostała i może rdza się gdzieś zrobiła, nie wiesz że jak samochód stoi to się psuje? :P



w jakim stanie masz hamulce? tarcze, klocki? może już ci ranty gdzieś obcierają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek85fcb

Właściwie to zanim odstawiłem auto na tydzień to byłem na wycieczce w Karkonoszach to i hamulce częściej w użyciu były. Sprawdzę i to. Bardziej boję się, żeby to nie były odgłosy ze strony przegubów lub półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub będzie terkotał głównie na zakręcie, on nie huczy. Półoś sama w sobie nie hałasuje, może się co najwyżej ukręcić :) Osłona tarczy również może trzeć o samą tarczę, ale chyba samo by się to nie zrobiło, ewentualnie jak na coś najechałeś. Klocek/tarcza hałasowałyby raczej tylko przy hamowaniu, nie podczas jazdy. Krzywa tarcza z kolei może powodować rytmiczny hałas przy normalnej jeździe, ale byłoby też bicie przy hamowaniu.

Także ja bym stawiał na łożysko piasty. U mnie jak się rozpadło, to waliło tak że myślałem że mi koło odpadnie - czasami przy jeździe prosto, czasami na zakręcie, a po 100km już ciągle. Musiałem zjechać z trasy i u przygodnego mechanika robić bo bym nie dojechał do celu. Także warto się tym zająć - chociaż z tego co piszesz wynika że raczej się po prostu zużyło niż rozwaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek85fcb

A łożyska którego koła jest winne, jeśli odgłos nasila się podczas jazdy w prawo, to czy prawe łożysko juz padło ? I czy to tarcie dochodzące z prawej strony przy maksymalnym skręcie w lewo na co wskazuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być słychać wyraźnie które koło hałasuje, może przejedź się z otwartą szybą. Na mój chłopski rozum jak skręcasz w prawo to masz najmocniej dociążone lewe koło, więc raczej tam bym szukał. Z drugiej strony, skoro słyszysz hałas z prawej, no to nie może być wina lewego. Z tym bym już pojechał do mechanika - bo i tak sam nie wymienisz, potrzebna jest prasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli siada ci łożysko, to po podniesieniu samochodu lewarkiem, musisz zakręcić wybranym kołem energicznie tak by samo się kręciło dość szybko jeszcze przez chwile i nasłuchujesz. jak usłyszysz delikatne lub mocniejsze buczenie to znaczy że trafiony zatopiony, jak będzie cisza to szukasz na innym kole lub nie jest to łożysko. najlepiej robić to w garażu lub w miejscu gdzie nie będą ci przeszkadzały hałasy otoczenia. skoro to przednie koła to spróbuj tą czynność wykonać na skręconych kołach w prawo i lewo.



jeśli nie jesteś pewien czy dany odgłos jest wynikiem siadającego łożyska to porównaj oba koła jednej osi ;] chyba że siadają ci oba?

a w jakim stanie masz gumy na przegubach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek85fcb

Dziwna sprawa, w weekend podniosłem auto, szukałem luzu na przednich kołach, nic nie wyszło. W niedziele zrobiłem parenaście km po trasie i nic nie huczało już. A zdawać mi się wcześniej na pewno mi się nie mogło, bo na ten huk uwagę zwróciła nawet moja dziewczyna ;) Więc póki co jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...