Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Miękkie tylne zawieszenie.


byczynho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No jak tak, jak nie :P 

 

Jak wstawisz do P11 sprężyny od P11 kombi/GT (są te same) to tył pójdzie najwyżej tylko trochę do góry - ale tak minimalnie, będzie natomiast troche twardziej i nie będzie tak mocno siadał przy załadunku jak przy sprężynach od HB.

 

Jak wstwisz do P11 kolumny od P12 to tył pójdzie mocno do góry

 

Jak wstawisz do P11 same sprężyny od P12 to nie wiem jak będzie :) - kolega LOOKEE pisał, że długość sprężyn w P11 i P12 jest raczej taka sama.

 

Jak wstawisz do P11 krótsze sprężyny na przód to siłą rzeczy tył lekko się 'zadrze' do góry (jak dźwignia), ale nie zmieni się odległość koło <-> nadkole

 

To takie małe podsumowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORKI, pisałem to jeszcze zanim wypiłem kawę z rana i źle przeczytałem :PP wydawało mi się że napisał KOLUMNY a nie sprężyny.

w takim wypadku

 

NIE WIEM :P raczej nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cieszę się z rezultatów a zarazem ciekaw będę jak wygląda parkowanie prostopadłe do krawężnika z tak opuszczonym zawieszeniem?. Co ile czasu trzeba będzie zmieniać "dokładkę" lub cały zderzak. 

Zawsze można parkować tyłem:) Albo wybrać miejsce, w którym krawężnik jest niski.

Co do dobijania... U mnie dupka nigdy nie siadała przesadnie, a byłoby to widoczne, bo przód mocno "piał".

Wg mnie jest jeszcze jedno rozwiązanie problemu niskiego tyłu, nie wiem jak z kosztami, ale można zostawić standardowe zawieszenie i jednocześnie dorobić stalową podkładkę/dystans między górne mocowanie kolumny a karoserię. Podkładka musiałaby mieć kształt taki, jak oryginalne mocowania, i grubość max 10mm, bo jest spory zapas na szpilkach wystających z karoserii. Teoretycznie zachowanie zawieszenia się nie zmieni, tylko trochę podniesie się środek ciężkości z tyłu. Tylko jak komuś mocno dobija/opada to go te 10mm pewnie nie uratuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł całkiem za***isty :D

chyba zacznę takie produkować i opylać chłopakom z forum :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Czyli jeśli założę sprężyny z kombi to d*pa pójdzie do góry tak?

 

O tym pisałem już post #5 i #19. Nie masz w tedy żadnych kombinacji, zamian, przkładek, ani robienia doświadczeń itd.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, napisałem dziś rano jak wróciłem z pracy do sprzedawcy z allegro, żeby podał mi wymiary sprężyn P11 i WP11. Oto one:

 

Wymiary od P11

Parametry:
oś tylna
Grubość [mm] : 12
Długość [mm] : 288
Ciężar [kg] : 1,9
Średnica zewnętrzna 1 [mm] : 103
Średnica zewnętrzna 2 [mm] : 114


Wymiary od WP11

Parametry:
oś tylna
Grubość [mm] : 12,5
Długość [mm] : 293
Ciężar [kg] : 2,2
Średnica zewnętrzna 1 [mm] : 103
Średnica zewnętrzna 2 [mm] : 114

 

Wychodzi na to, że sprężyny od WP są o 5mm wyższe no i twardsze więc samochodzik nie siądzie chyba od razu tak bardzo jak na tych standardowych. Na pewno wtedy tył nie zrówna się z przodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej jest opuścić przód tak jak ktoś tutaj na forum napisał. Jak można opuścić przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, napisałem dziś rano jak wróciłem z pracy do sprzedawcy z allegro, żeby podał mi wymiary sprężyn P11 i WP11. Oto one:

 

Wymiary od P11

 

Parametry:

oś tylna

Grubość [mm] : 12

Długość [mm] : 288

Ciężar [kg] : 1,9

Średnica zewnętrzna 1 [mm] : 103

Średnica zewnętrzna 2 [mm] : 114

 

 

Wymiary od WP11

 

Parametry:

oś tylna

Grubość [mm] : 12,5

Długość [mm] : 293

Ciężar [kg] : 2,2

Średnica zewnętrzna 1 [mm] : 103

Średnica zewnętrzna 2 [mm] : 114

 

Wychodzi na to, że sprężyny od WP są o 5mm wyższe no i twardsze więc samochodzik nie siądzie chyba od razu tak bardzo jak na tych standardowych. Na pewno wtedy tył nie zrówna się z przodem?

masło maślane się tu robi. przeczytaj ten temat i pokrewne jeszcze raz i tam wszystko jest ładnie opisane, złóż w całość tak żeby dla ciebie było jasne bo nie chce mi się pisać któryś raz z rzędu tego samego

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byczynho

temat dotyczy miękkiego zawieszenia z tyłu a nie 'opuszczania' przedniego zawieszenia. więc jeśli jest miękki i siedzi tył to wypowiedzi w temacie wyczerpują go wystarczająco.

więc zdiagnozuj swój problem i się zdecyduj czego oczekujesz i umieść temat w odpowiednim dziale bo nie wiem do czego zmierzasz :)

Edytowane przez LOOKEE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzam do tego, żeby tył stał na tej samej wysokości co przód. Temat miękkiego zawieszenia już dawno jest nieaktualny, napisałem kilka postów wcześniej, że po zmianie amortyzatorów na nowe tył jest twardy i sztywny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Zmierzam do tego, żeby tył stał na tej samej wysokości co przód. Temat miękkiego zawieszenia już dawno jest nieaktualny, napisałem kilka postów wcześniej, że po zmianie amortyzatorów na nowe tył jest twardy i sztywny. 

 

Widzisz jak to jest? 4 strony pisania a nikt Ci nie podpowiedział abyś poczytał o tyle na tej stronie. http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/83692-p11wp11-p11wp11-p11144wp11144-wiecznie-opadajacy-tyl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby najpierw sam poczytać pokrewne tematy to nie musiałby zakładać tego i nikt nie musiałby podpowiadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czytaniem tych pokrewnych tematów to jest tak, że nie bardzo jest czas, żeby ja przekopywał forum. Pracuje po 10 godzin, trochę śpię a resztę czasu spędzam naprawiając auto albo z dziewczyną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...