Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Dziwne objawy po odpaleniu


c@rlos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wracając do tematu - u mnie dziwne objawy po odpaleniu na razie ustały.

Niestety prawdopodobnie kosztem przepływomierza, który postanowiłem wyczyścić.

Ale o tym pisałem tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/90096-p11-i-p11144-uszkodzony-przep%C5%82ywomierz-bosch/?do=findComment&comment=926414

 

Po wykonanych czynnościach stwierdzam, że najprawdopodobniejszą przyczyną tych objawów były niewielkie nieszczelności układu zasilania paliwem - chyba łapał jakieś lewe powietrze i stąd takie cyrki (zwłaszcza na rozgrzanym silniku) - rozebrałem, wyczyściłem i się uszczelniło bo przewody już się nie pocą ani troszkę.

 

Nie wiem, po co wyciągałem tą przepływkę do czyszczenia... Może ktoś pomoże w tym temacie powyżej?

Edytowane przez c@rlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku po wlaniu dodatku STP do przeczyszczenia wtrysków, stwierdzam że to był totalny idiotyzm i błąd, nie wlewajcie żadnych dodatków do silników i paliwa ( one szkodzą )  mi oszywiście poszły dwa wtryskiwacze i uszczelniacze na cylindrach, a co za tym idzie w warsztacie bez 3000 tysi mam sie nie pokazywać.

 

objawy, spalanie oleju,  przez miesiąc wypił 3 litry 10w40 i spalanie wzrosło o 30% oczywiście komputer nie wykazywał żadnych błędów.

 

mechanik raczej pseudo sie pomylił. to tylko turbina, już wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik raczej pseudo sie pomylił. to tylko turbina, już wszystko ok.

A co dokładnie miałeś z tą turbiną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działała wogóle, olej z silnika przepływał przez nią jak paliwo przez wtryski, co nalałem to wypalał a raczej nie nadążał. teraz po wymianie jest wszystko OK. zrobiłem już 500 km i ani kropli nie ubyło. ale dziwi mnie fakt... jak partzę na bagnecie oleju poziom to jest powyżej maximum a powinien być na płowie i jak go wyjmuje to olej ma taka bardzo żadką konsystencję krople czarne z bagnetu lecą, wlali mi olej 10W40 castrola. wcześniej też taki wlewałem ale z bagnetu krople mi nie leciały. możliwe że coś dodali do oleju ?  auto nie dymi już. wody mi nie bierze.  tylko kontrolka oleju po zapaleniu znika po 4-5 sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...