Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11 i P11.144] Uszkodzony przepływomierz Bosch?


c@rlos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy koledzy mają takie same silniki, ponieważ przepływka dla wersji 1,6 daje inne napięcia niż dla wersji 2.0B i 2.0D. To samo dotyczy 2.0B i 2.0D - nie są kompatybilne.

Edytowane przez Janusz_lublin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ale jak ta co mam jest dobra tylko coś z kompem albo coś innego to na marne wydam kase a to nie mało kosztuje ale to jest to samo czy bym kupił czy zamienił od kogoś co ma dobrą oczywiście na taką samą 

A takie małe pytanko jeszcze czy jak jest walnięty termistor to będzie coś nie tak bo kumpel powiedział że będzie cos ze wtryskiem bo nie ma odpowiedniej tem. i nie bedzie otwierał na tyle ile trzeba i samochód nie będzie miał mocy ?? czy coś w tym prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem przepływomierz na nowy ale nie bosch tylko zamiennik powiedziano mi że po nr to jest zamiennik 094 ale jak zamieniłem to auto nie chciało odpalić a jak juz odpaliło to nie chciało sie wkręcać na obroty i tykało na obrotach 400-200 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chytry dwa razy traci" - poczytaj trochę na temat chińskich zamienników/podróbek.

Coś wiem na ten temat - moja nyska już nie jeden przepływomierz widziała.

Wkońcu kupiłem nowy, orygianalny Bosch'a i mam spokój.

 

Tobie proponuję zrobić to samo.

 

P.S. Jeszcze znalazłem coś u kolegi z forum http://forum.nissanklub.pl/index.php/user/46434-przemektom1992/  - na "aledrogo" ma do sprzedania przepływkę za 100zł.

Edytowane przez c@rlos
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy poda mi ktoś z forum ile dokładnie po pomiarach ma przepływka do 1.8 16V

bo ja u siebie mam 

ON-1.00V

1000-1.44V

2000-1.64V

dopiero przy 4000-2.13V 

po przeczyszczeniu mam 1000-1.55V

 

A co do przepływomierza boscha to kupiłem 232 i też nic dalej to samo a te pomiary to właśnie z niego 

Edytowane przez P11-2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No to kupiłem przepływomierz BOSCH zamontowałem go i ... niestety poprawa jest niewielka. W innym temacie podejrzewałem źle ustawiony rozrząd (podczas planowej wymiany) i to raczej będzie to. Ktoś tam pisał że jego nyska potrafi zerwać przyczepność na 2 biegu. Moja nie zerwie przyczepności nawet na 1 biegu (oczywiście zakładając że jadę na jedynce 10km/h i depam gaz do podłogi, no bo jak najpierw depnę gaz do podłogi i dopiero puszczę sprzęgło to zabuksuję )  A przepływkę kupiłem w zwykłym motoryzacyjnym za 290zł bo można było przed zapłaceniem obejrzeć ją czy jest taka sama jak moja w aucie (szczegół w szczegół jest taka sama) :)

Edytowane przez hary7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja już mogę się pochwalić naprawionym samochodem  :nissan2:  :dribble: idzie jak głupia zrywa na 2 bez żadnego problemu 

 

 

 Ktoś tam pisał że jego nyska potrafi zerwać przyczepność na 2 biegu.

Wymieniałem sondę przed katem i zaślepiłem EGR i nic wymieniłem przepływomierz i nic czyściłem cały dolot powietrza wszystkie wężyki i też nic już miałem sie brać za rozrząd ale podjechałem do poleconego przez kolegę mechanika przejechał się podłączył pod kompa i wszystko ok brak błędów i od razu stwierdził że to zasyfiony katalizator który już prawie nie przepuszczał spalin Wywalił kata i samochód (silnik) dostał drugie życie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...