Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Wymiana wyświetlacza licznika lub całego licznka


Gość mc211
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem posiadaczem Primery po lifcie silnik 1.8 chciałbym w niej wymienić wyświetlacz km - godziny pownieważ jest po części wylany czy jest to możliwe? Jeśli nie czy jeżeli kupił bym używany licznik do primery czy będzie on pasować , czy przypadkiem licznik od almery n16 nie są takie same ? bo są owiele tańsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz się z tym, że w zegarach jest zapisany przebieg samochodu. Przez to będziesz miał inny przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest zapisywany na kompie i mimo zmiany licznika przebieg zostaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale przebieg zapisany jest w zegarach. W P11 podmieniając zegary zmienia się przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc możesz kupić inny licznik i przełożyć sam wyświetlacz.

 

O ile sam wyświetlacz lcd jest taki sam. Piszę o ile bo występowały przynajmniej z 4 wariacje. Tu nie ma z wymianą większej filozofii, i będzie pokazywał co trzeba.

Edytowane przez adambyw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak wymienie cały licznik zauważyłem że w gorące dni jak by coraz dalej wylewał się lcd , jest wylany też po skosię z czescią przebiegu wiec najlepiej bedzie zapisać ten przebieg i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się janusz. Po pierwsze wyświetlacz nie ma procesora ani pamięci. To jest zlokalizowane na płycie licznika.

Masz wyświetlacze w p11.144 przedliftowe (99 do 01r?), i poliftowe w tych drugich inne są dla europy, inne dla anglików (chodzi o mile i km). Z tego co patrzyłem kiedyś na allegro z przedliftowych też są 2 wariacje różniące się miejscem pokazywania temperatury - o ile w ogóle pokazywały, i z dłuższą kreską pod zegarkiem. Jest to chyba związane z komputerem pokładowym. Tu nie mam pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adambyw a gdzie ja napisałem, że wyświetlacz ma procka i pamięć?

Napisałem, że sam wyświetlacz można podmienić - kupuje się zegary z angola i robi przekładkę samego wyświetlacza ciekłokrystalicznego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz wyświetla to bo mu proc karze i nic więcej. Procek i pamięć - całą elektronikę zostawia się oryginalną tą co siedziała. Czytaj ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i zamiast jednostek w km masz w milach. Kto co lubi.

Dobre! :) -to jak wymienisz wyświetlacz w n.p tel. to i oprogramowanie Ci się zmienia:) ha, ha, ha. Pierwszy raz słyszę żeby lcd bylo odpowiedzialne za dane które wyświetla! Edytowane przez NEO NFS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się przypatrz dokładnie. Chodzi o opis jednostek, nie o wartości. Popatrz sobie na EL140, zobaczysz różnicę w wyświetlanych znakach. Kształt wyświetlany na wyświetlaczach LCD jest niezmienny. Procesor podaje tylko sygnał logiczny na konkretny pin, a ten wyświetla na LCD dany fragment. Jeżeli w fabryce został na wyświetlaczy zrobiony namis "ml", to procesor tego nie przerobi na "km". Bo procesor podaje sygnał na lcd oznaczający zaświeć pozycję "ml".

To nie jest wyświetlacz graficzny z określoną liczbą pikseli, tylko wyświetlacz z zdefiniowanymi znakami!

Jakieś tam blade pojęcie o mikroprocesorach i ogólnie elektronice mam.

 

Owszem, godzinę pokaże pewnie poprawnie. Wartość licznika pewnie też. tylko z dopiskiem ml a nie km. Dlatego kto co lubi. Mnie by drażniło.

 

Dobre! :) -to jak wymienisz wyświetlacz w n.p tel. to i oprogramowanie Ci się zmienia:) ha, ha, ha. Pierwszy raz słyszę żeby lcd bylo odpowiedzialne za dane które wyświetla!

 

Jak jesteś taki mądry to załóż wyświetlacz od innego telefonu. Czy będzie w stanie wyświetlać poprawnie dane? Nie. Dodatkowo praktycznie wszystkie wyświetlacze graficzne jak np w Nokii 3110 czy pierwszy z brzegu prosty wyświetlacz alfanumeryczny posiadają mikroprocesor. Albo inaczej układ scalony który jest czymś w rodzaju karty graficznej dla danego wyświetlacza, ma generator znaków itd. Przez co procesor telefonu nie musi kontrolować całego wyświetlacza i jego parametrów, tylko wysyła informację typu wyświetl literę 'A' w pierwszej linii na 3 pozycji. Ale to inna bajka.

 

W tak prostych wyświetlaczach jak w primerze najczęściej steruje wyświetlaczem bezpośrednio procesor główny, zapalając poszczególne znaki, albo dedykowany układ do takiej obsługi, odciążający procesor, który tutaj ma co robić. Obsługa 4 silników krokowych, kilka pomiarów (temperatura paliwo prędkość), komunikacja z komputerem (obroty) i obsługa LCD.

 

Jak masz ochotę to możemy dłużej pogadać o tym, ale to w innym dziale.

Edytowane przez adambyw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli faktycznie ten wyswietlacz nie jest graficzny, to bedzie znaczek w milach "ml", ale sama wartość bedzie w kilometrach. Wiec problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...