Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile L oznaczają kolejne kreski wskaźnika paliwa?


byczynho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Tak jak w temacie, interesuje mnie ile litrów paliwa oznaczają kolejne kreski na wskaźniku i od ilu L zapala się rezerwa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rezerwa zapala się p11 około 11l ;) pewnie na spokojnie 100km zrobisz ale u mnie zapala sie rezerwa i jadę na cpn :)

Bo zatankowałem full i wyjeździłem do rezerwy to wlałem 49l.Bo zbiornik 60l ma.

A jeśli chodzi o kolejne kreski to nie wskazują równych litrów podziału zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak powiedzieć .Jak nie jesteś pewny czy kontrolka ci się zapala to jak już będzie nisko wskazówka to kup sobie 5l ropy jak by ci zabrakło gdybyś chciał sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem :D nie będzie problemu jeśli pompa zaciągnie brudu z baku? 

Zdarzyło mi sie kilkakrotnie prawie wykończyć rezerwę. Raz nawet zaczął mi przerywać silnik ale na szczęście zaraz za górką był CPN. Po zalaniu ropki popracowałem z pomką ręczną paliwa (na filtrze) i pojechałem dalej. Nie miałem problemów przy jeździe z małym stanem paliwa - częściej zmieniam filterek do ropki (tak co ok 10 tyś). W mojej Primerce jak stoi na początku czerwonego pola jest ok 15l. a jak zejdzie całkowićie do końca czerwonego pola to dopiero włącza się rezerwa  - kiedyś trafiłem idealnie migniecie rezerwy i CPN zaraz obok i okazało się, że na rezerwie przy pierwszym błyśnięciu kontrolki jest w baku 8,5 literka (do 60 litrowego baku wlazło 51,5). Kilka razy na rezerwie robiłem ok 60 km raz nawet 80 km i nie miałem problemu z autkiem. Wiem, że powinno się jeździć z pełniejszym bakiem ale nie zawsze jest kaska na paliwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie kaska na paliwo jest, chce tylko sprawdzić czy działa rezerwa :D normalnie to po każdej wypłacie jadę na CPN i tankuje do pełna, ostatnio weszło mi za 218 zł, myślałem że ten bak jest dużo mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mało kiedy  dopuszczam do rezerwy.

Oprócz filtra paliwa jest jeszcze sitko na pompie które można samemu wyczyścić i od węża od filtra na pompę na 17 klucz ;)

Już było pisane też nie raz na forum czasami można rozkręcić i zajrzeć jak wygląda i wyczyścić;)

To wiesz kolego ile miej więcej wlejesz paliwa jeśli tankowałeś za 218 zł a ja płaciłem prawie 260zł  i to do pierwszej rezerwy bo później kontrolka się często zapala.Mi akurat nie przerywa na rezerwie chociaż nie dopuszczam żeby jeździć 50-70km :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Poczytaj na forum czy w wyszukiwarce :)

A tak to jest to na klucz 17 z węża od filtra do pompy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz sprawdzone Mateusz to pewnie tak jest ;)

Kiedyś ktoś pisał że od dołu więcej wchodzi a już ku górze inny kształt zbiornika i mniej wchodzi.

Jeżdżąc nawet nie sprawdzałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy jak ktoś jeździ jak upalasz auto to spada o jedną kreskę ale jak zaczniesz jeździć spokojnie to się podnosi bynajmniej w benzynie tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Raaad nawet nie wiem jak to jest z tych wchodzeniem szczeże mówiąć. ;)
Jak jade na Nederlandy to mi zawsze pełny bak na ok 1050 km starcza ;)
I tak średnio co kreske robie przerwę na rozprostowanie nóg  i zawsze są to 4 przerwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo robicie na pełnym baku, mi średnio starcza na 800km, a ostatnio po zatankowaniu na BP starczyło tylko na 600...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak średnio co kreske robie przerwę na rozprostowanie nóg  i zawsze są to 4 przerwy ;)

 

hehe... jak są 4 kreski i robisz przerwę co kreskę no to ile może być przerw? :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze od siebie że samochód "brudu z baku" nie zaciągnie gdyż smok od paliwa i tak jest zawsze na samiutkim dnie i zawsze z samego dna paliwo bierze i brał będzie :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to też prawda, że rezerwa zaświeca się wcześniej jak jeźdżę dynamicznie. Ostatnio darłem ostro, to zatankowałem 47l, choć zwykle tankuję ok 50l, a przejechałem z 40km na rezerwie. Nie wiem na ile ma to wpływ na wskazania wskazówki poziomu paliwa, jakoś wolę nie sprawdzać przy dużym zużyciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAAAD, w p11.144 kontrolkę rezerwy zaświeca procesor (komputer) licznika, bazując na obliczeniach zużycia. Z tego co widzę u siebie jak pokazuje mi że przejadę jeszcze 90km zaświeca mi się rezerwa. Ale to 90km zależy od zużycia. I później mi się zapali jak licznik pokazuje 6,5l a wcześniej jak pokazuje 8l/100km. A widzę to po stacji benzynowej bo rozrzut mam około 5l. To sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...