Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z elektryką


zomb

Rekomendowane odpowiedzi

[maverick '95 2.4 benzyna]

 

mam problem z manetkami. zarówno kierunkowskazy jak i wycieraczki chodzą jak chcą, a nie ukrywam że od ich działania oczekiwałbym jakiejś przewidywalności.

 

z kierunkami sprawa wygląda tak że z reguły są, ale często wystepuje sytuacja że ich brak, tzn na jednym skrzyżowaniu wszystko działa, a za chwilę juz nie... albo po włączeniu migną 2,3 razy i koniec.

 

Z wycieraczką jest nieco innaczej...  mogę powiedzieć że zawsze są...  nawet wtedy jak nie chcę żeby były;-)))  czyli zdarza się że aby je wyłączyć, trzeba wyłaczyć stacyjkę.

 

 

Da się po takim opisie powiedzieć co jest problemem???  Ewentualnie od czego zacząć poszukiwania. 

pozdrawiam i dzięki z góry za każdą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Musisz szukać zwarcia w przełącznikach pod kierownicą, miałem taki problem w Golfie, pojarały się gniazda przy wtyczkach przewodów, stopił się plastik i zwarcie gotowe. Spróbuj wyciągnąć wtyczkę przewodów od wycieraczek z przełącznika (manetki), jak włączysz zapłon i wycieraczki się nie włączą, to znaczy że problem w przełączniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wtyczki są ok...   przeczyściłem styki manetek (z wycieraczkami nie miałem problemu od tego czasu ale nie  jestem przekonany czy to było problemem).

 

problem z kierunkami natomiast został i występuje częściej.

 

1) Gdzie się znajduje przekaźnik/przerywacz kierunkowskazów??

 

2) Gdzie jest przekaźnik szyberdachu (bo też się lubi zawiesić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kierunków to na słuch zlokalizujesz, włącz awaryjne i nasłuchuj, ale podejrzewam że te przekaźniki są pod kokpitem w okolicy bezpieczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Mam mały problem z ogrzewaniem tylnej szyby albo z jej brakiem. Brak zasilania na włączniku ogrzewania szyby. bezpieczniki wszystkie dobre, gdzie mam szukać dalej przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...