Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

p 11 , 144 ,ogólny powiązany problem


Gość damian17081982

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damian17081982

Witam wszystkich.primerkę 1,8 + lpg posiadam ok 6 miesięcy.pierwsze co zauważyłem to wskaźnik temperatury wody na zegarach ,który zaczął wychodzić poza 90 stopni,myślałem że się grzeje ale termostat się otwierał .,po przejechaniu różnie często wracał wskażnik do normy.wymieniłem czujnik temperatury wody jednopinowy i nic teraz wskazuje mi na zimnym silniku rano jak odpalam to odrazu wskazówka wędruje na 90 stopni a po kilku kilometrach na maksa,chłodnica ciekła więc wymieniłem .dalej nic temperatura na zegarach max.założyłem inne zegary i to samo.kupiłem drugi czujnik jednopinowy i nic max...w pewnym momencie zauważyłem że wiataki nie chodzą w normalnym trybie pracy.jak klimę włączam to chodzą ale bez niej nie.jak odpinam czujnik dwupinowy od temperatury wody to wiatraki chodzą bez klimy dziwe....więc stwierdzam że jednak się grzał jak wiatraki nie chodziły.ok.drugi czujnik ten dwupinowy wymieniam i ...nic.temperatura max wiatraki nie chodzą więc odpinam go i śmigam tak.zapaliła mi się konntrolka na zegarach silnik.do tego nagle padła klima nabijana miesiąc temu,sprawdzałem gaz jest...

już nie wim co robić

proszę o pomoc

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co zrozumiałem są to błędy komputera i po ich usunięciu wszystko wróci do normy? Czyli temperatura na zegarze i klima?

 

niestety, ale po odczytaniu kodów błędów nie wróci do normy, odczytaj te kody jeżeli się pojawią i sprawdź na liście disgnostycznej dany numer kodu i zobaczysz co sie zepsuło, ale proponuję ci kolego pojechać do warsztatu na diagnostyke komputerową. koszt jakieś 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian17081982

Ok tak zrobię .

Jak się czegoś dowiem to napiszę

Dzięki

 

witam dziś założyłem nowy czujnik jednopinowy i temperatura jest ok 90 stopni.ale klima nnie dziła i błąd na zegarach silnik.jutro na kompa ją podłączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...