Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Szarpanie przy ruszaniu oraz stuki


Flisak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa problemy z Primerą ostatnio:

1. Stuki które słychać na filmie 

https://vimeo.com/67069060

Oglądać od ~45s, koła buksują i auto sprawia wrażenie jakby miało się rozpaść. Myślałem że to poduszki silnika albo skrzyni ale sprawdzali i na stacji i mechanika prosiłem żeby sprawdził i podobno ok. A tłucze się dalej.
To samo gdy szybko przejadę poprzeczną nierówność np. garb zwalniający też jest solidne uderzenie gdy koła "wracają" w dół.

2. Szarpanie przy ruszaniu lub przy gwałtownym obciążeniu na niskim biegu

Ciężko jest ruszyć bez kangurka, to bujanie występuje tylko na 1 i 2 biegu.
Objawy są zarówno na benzynie jak i gazie.
Filmik demonstracyjny:

https://vimeo.com/68762516

 

 

EDIT:

Problem 2. rozwiązany, silnik łapał lewe powietrze dlatego nim tak szarpało.

Muszę jeszcze dojść co się tak tłucze

Edytowane przez Flisak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak je można sprawdzić? Dodam że przed przekładką silnika to występowało, po przekładce ucichło a po paru mies. wróciło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręć na maksa koła w lewo a potem w prawo i spróbuj ruszyć jak zacznie cos stukać to na pewno przeguby zewnętrzne. Wewnętrznych nie jest łatwo sprawdzic bo stukaja nawet podczas jazdy na wprost ale nasila sie podczas przyspieszania. Wprawne ucho mechaniora postawi diagnozę. A na suchej nawierzchni tez tak jest? Cos mi sie wydaje ze na suchej nawierzchni tego nie ma

Edytowane przez Depesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał jednak poduszki. Mi tak rąbało i wymieniłem w rezultacie wszystkie. Teraz nie rąbie.

A najbardziej rozwalona była ta boczna od strony skrzyni biegów - była cała zerwana. I to ona prawdopodobnie tak tłukła.

Przy poślizgu, tak jak na filmie, koła buksują, a że układ skrzynia-silnik nie ma pewnego "podparcia" to sobie podskakuje.

Zobaczyć te uszkodzenia bez wyciągania poduszki raczej ciężko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego gdzie miałeś to lewe powietrze, bo ja mam podobnie, ale raz na jakiś czas na gazie, i cały czas na benzynie. No i szarpie mi się przy odejmowaniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal94, miałem niedokręconą opaskę łączącą dolot z obudową filtra powietrza.

Bart-qlka2 - skąd brałeś te poduszki? Szukając w intercarsie lub na allegro słabo z dostępnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra powietrza to ja miałem wogóle ten dolot nie dokręcony dzuirę w pokrywie itd. i chodził normalnie, ale i tak uszczelniłem wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poduszkami różnie.

Jedna okazyjnie z Allegro - nówka oryginał

Ta boczna od skrzyni firmy Corteco gdzieś z netu chyba

Przednia chyba SRL.

A od rozrządu to nie pamiętam dokładnie co to było ale chyba też SRL tylko co dziwne miała numer nabity jakby była oryginałem z tym że ten numer do niczego nie pasował jak sprawdzałem.

Gdzieś na forum to opisywałem.

 

Tu masz temat:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/72463-p11144-poduszki-silnika-p11144-20td/page-2

Edytowane przez Bart-qlka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam dwa problemy z Primerą ostatnio:

 

1. Stuki które słychać na filmie 

https://vimeo.com/67069060

 

Oglądać od ~45s, koła buksują i auto sprawia wrażenie jakby miało się rozpaść. Myślałem że to poduszki silnika albo skrzyni ale sprawdzali i na stacji i mechanika prosiłem żeby sprawdził i podobno ok. A tłucze się dalej.

To samo gdy szybko przejadę poprzeczną nierówność np. garb zwalniający też jest solidne uderzenie gdy koła "wracają" w dół.

 

 

 

EDIT:

Problem 2. rozwiązany, silnik łapał lewe powietrze dlatego nim tak szarpało.

Muszę jeszcze dojść co się tak tłucze

 

 

 

Mam identyczne objawy jak ty Flisak na pierwszym filmiku. Też jak jest mokro i zaczną mi buksować koła przy ruszaniu to mam takie nagłe łubudobu. A teraz jeszcze doszło do tego takie pojedyncze stukniecie przy ruszaniu. Czy uporałeś się już z tym ? Jesli tak to co bylo przyczyna ?

Z tego co czytam, to sporo wskazuje na poduszki..

Nie mam w tym momencie mozliwosci podjechania do żadnego mechanika, więc próbuje zdobyc jak najwieksza wiedze w temacie, także bedę wdzięczny za wszelakie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie rozwiązałem, tak jak pisałem, jeździłem po mechanikach i SKP i mówili że poduszki ok. Olałem więc temat, na razie jeździ i się nie przejmuję. Jak się całkiem te poduchy pourywają to będę wiedział przynajmniej na czym stoje i za co się zabrać konkretnie.

 

Dodam tylko, że w styczniu zeszłego roku miałem wymieniany silnik, mechanior przy montarzu zauważyłby spękaną gumę czy inne widoczne uszkodzenia. Po wymianie jakieś 2 miesiące nie stukało nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Problem moze być z tylnych poduszek wachacza, jeżeli są  metalowe stuki na nierównościach lub przy ruszaniu ( na dołkach jeżeli występuje stuk pojedyńczy  to może być również swożeń wachacza), a w przypadku tarabanienia przy buksowaniu stawiał bym na poduszkę od skrzyni bo to jedyna która trzyma silnik żeby się w przód i w tył nie gibał :). Nie są to przeguby, gdyż jak by to działo się na prostych kołach  to dalej by juz nie pojechał :), i stuki by były metaliczne ( kulki przeskakują przez wyrobione miejsce we wnętrzu przegubu). Sprawdzcie proszę dokładnie wachacz (może też stabilizator ale w to bardzo wątpię)i poduszkę . Odgłos dochodzi z 1 strony? Czy dzwignia biegów też szarpie ? I czy może poluzowały się sruby (od poduszek) od tamtego momentu co był wymieniany silnik?

 A w jaki sposób sprawdzali poduszki ? Na silniku najlepiej sprawdzić w sposób ręczny na maksa i  pierwszy bieg i takie puszczanie sprzęgła na  jedną sekundę ( takie pyk pyk :)) i gośc od spodu w kanale siedzi i kuka co tam słychać i widać , na wstecznym też można spróbować . Poduszki na wachaczu tylko i wyłącznie łomikiem :) żadne szarpaki bo ci rozwalą samochód ( mi mało nie ściagneli opony z felgi)nie jeżdzę od tamtej pory na szarpaki , bo i samochód też zaczą się kijowo prowadzić po ich wynalazkach .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia poduszki skrzyni ciężko zobaczyć gołym okiem bo ta guma jest tam dość głęboko osadzona. Jakbyś ją wykręcił to wtedy będziesz widział jakie z niej pewnie zwłoki zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Narazie odstawiłem auto w obawie o rozsypanie sie czegos jeszcze, ale im więcej czytam tym coraz wiecej na poduszki wskazuje. I tu rodzi sie moje pytanie:

Ile poduszek jest  w primerze p11 2.0l benzyna ? Bo domyslam sie ze jak wymieniac to wszystkie, bo za chwile jedna stara by mi rozwalila pozostale nowe.

Tak wstepnie sie rozglądając znalazłem wkłady tedgum (ponoc chwalone), zerknijcie czy dobrze je dobrałem:

http://tedgum.pl/sklep/product_info.php?cPath=33_729_2177_5481&products_id=2769

 

http://tedgum.pl/sklep/product_info.php?cPath=33_729_2177_5481&products_id=2662

 

http://tedgum.pl/sklep/product_info.php?cPath=33_729_2177_5481&products_id=2758

 

Ktoś je może montował ?

Patent z klejem do szyb znam...ale zważywszy na zimowe warunki raczej w tym momencie nie do zastosowania.

Natomiast poliuretan drogi i ponoc za twardy do cywilnych zastosowań w poduszkach silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź która poduszka i  ją wymień szkoda na zaś wymieniać  wszytskie jak może się okazać reszta dobra . Jak przy ruszaniu masz takie walenie to sprawdzić trzeba dolne poduszki na belce 2 szt.  Silnik i skrzynia wisi na  czterech poduszkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie waliła poduszka skrzyni - był zerwany łeb śruby która ją miała trzymać :-) mechanik zauważył dopiero przy okazji wymiany sprzęgła jak skrzynię wyjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...