Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

reanimacja pompy do CD20T


model

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów. Mam Primere 2.0 td z 97r na ZEXELU.Pisałem o swoich problemach Klasyka-trudny rozruch ciepłego silnika brak płynnego schodzenia z obrotów lekkie falowanie na wolnych.Ostatnio wyczyściłem nastawnik[na oko wyglądał na czysty] i po złożeniu okazało się że motor czujnie reaguje na gaz i płynnie schodzi z obrotów ale rozruch masakra.Po wielu próbach ustawiania nastawnika [zwiększanie zmniejszanie dawki ]zrozumiałem o co chodzi Handlarz od którego kupiłem auto aby zrekompensować słaby wydatek pompy[zurzycie sekcji tłoczącej] pchnął nastawnik na zwiększoną dawkę przez co zakłucił pracę układu Sumując;jeśli po puszczeniu nogi z gazu obroty zatrzymują się na chwilę na 1500 i lub póżniej 900 ktoś przestawił nastawnik na większą dawkę.Co zrobiłem;wróciłem do pierwszego ustawienia tzn.płynnie schodzi z obrotów i nie dławi się po dodaniu gazu , zaznaczyć trzeba że przesunięcie natawnika o1/10 mm to dużo ale pozostał rozróch ciepłego.Wpadłem na pomysł aby oszukać ECU Miałem drugi czujnik temperatury który na opaskę przymocowałem do przewodów obok silnika i podpiąłem do instalacji przez co sczytuje on temperaturę o około 30 stop niższą niż ma silnik Efekt jest taki że odpalam bez gazu auto jedzie płynnie bez szarpań.Zastrzegam że to co opisałem dotyczy konkretnego przypadku i jest jedynie dorażne.Ale tak właściwie mam pytanie do Szanownych.Mechanik od Podkowińskiego powiedział mi że PRAWDOPODOBNIE jest możliwość ingerencji w mapę ECU i zwiększenie dawki startowej .Moglibyście się odnieść do tej teorii? Z góry dziękuję Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawdopodobnie tylko jest możliwość ingerencji w mapę, ktoś kto zajmuje się chip tuningiem jest w stanie coś takiego zrobić. Potrzebna jest lutownica, programator i wiedza aby zrobić to dobrze ;)

 

a nie lepiej wymienić sekcję tłoczącą? musiał byś znaleźć pompę wtryskową najlepiej uszkodzą pod innym względem żeby sekcja była ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednik raz że taniej Cię wyjdzie a 2 późniejsze problemy będzie łatwiej zdiagnozować niż przed korektą mapy .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie ja mam pompę wtryskową zexela, mogę zdjąć nastawnik i puścić Ci trochę taniej niż za kompletną pompę, jak coś to pw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie ja mam pompę wtryskową zexela, mogę zdjąć nastawnik i puścić Ci trochę taniej niż za kompletną pompę, jak coś to pw ;)

Cześć.Zauważyłem że masz Nissana na Boschu.Mam pompę do niego,używka,kupiona z allegro z gwarancją rozruchową ale pół roku temu.Wtedy nawet nie wiedziałem że mam Zexela.Może masz związku z tym jakieś propozycje ,jeśli nie to ile chcesz za swoją z, i bez nastawnika.Mieszkam koło Żyrardowa ale jeżdżę ciężarówką i w domu będę za dwa tygodnie [ chyba ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...