Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

błąd P0335


maaloxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Możecie mi powiedzieć Koledzy czy P0335 Obwód czujnika położenia wału korbowego A  wadliwe działanie to coś poważnego? w naprawie i kosztach? Dziaj X zdech mi na światłach po dłuższym kręceniu odpalił i zapaliła sie kontrolka teraz odpala ale po 2-3 kręceniu..

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to coś poważnego w sensie zagrożenia dla silnika, ale jeździć z tym raczej się nie da, o czym miałeś już okazję się przekonać -  kiedy ten czujnik padł w moim aucie, to ledwo doczołgałem się do mechanika. Koszt naprawy (czujnik oryginalny z ASO) zamknął się kwotą kilkuset złotych, niestety nie pamiętam dokładnej ceny. Sama wymiana zdaje się nie była specjalnie kłopotliwa, bo większość część ceny stanowił koszt samego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę że pojeździć sobie w takim stanie nie pojeżdże  byle tylko do  mechanika dojechał. Ale chodzi mi bardziej o to czy to schrzaniony TYLKO czujnik czy też może być coś większego w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie może to być coś z tarczą z której czujnik odczytuje sygnały, ale na 99% będzie to sam czujnik, ewentualnie przetarty kabel albo obluzowana wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby sprawdzily sie Twe slowa Kolego :). No w poniedzialek idze do mechanika na diagnoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Oby sprawdzily sie Twe slowa Kolego :). No w poniedzialek idze do mechanika na diagnoze.

Witam - i jaka była diagnoza ? bo mam ten sam problem . mój miał problem ze straym silnikiem - i po wymianie silnika -! i teraz stoi już ponad miesiąc najpierw   w  serwisie nissana  ( diagnoza że do wymiany rozrząd) a teraz stoi u mechanika który jednak nie wierzy w to że to sprawa rozrządu i szuka ...dzięki za informację Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - i jaka była diagnoza ? bo mam ten sam problem . mój miał problem ze straym silnikiem - i po wymianie silnika -! i teraz stoi już ponad miesiąc najpierw   w  serwisie nissana  ( diagnoza że do wymiany rozrząd) a teraz stoi u mechanika który jednak nie wierzy w to że to sprawa rozrządu i szuka ...dzięki za informację Pozdrawiam

 

U mnie zdiagnozowali uszkodzenie samego czujnika wiec został wymieniony, a dwa lata temu wymieniałem łancuchy rozrządu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...