Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11] Wentylatory się nie wyłączają mimo spadku temperatury


krknismo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od kilku dni mam ten problem kiedy silnik się nagrzeje do prawidłowej temperatury załączają się wentylatory ale już niestety nie chcą się wyłączyć mimo spadku temperatury. Dopiero kiedy zgaszę auto i parę razy przekręcę stacyjkę w pozycje przed rozruchem  wyłączają się ale potem zaraz znowu załączają i tak w kolo. W inny temacie czytałem ze za włączanie wentylatorów odpowiada komputer ale on raczej jest sprawny czeka na jakieś podpowiedz.

 

WP11 98r 99hp klima jest i działa   

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 klima jest i działa   

 

 

 

to wyłącz klimę i zobacz jak będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyłącz klimę i zobacz jak będzie :D

Wpadłem na to ale dzięki za dobre checi bez rożnicy zawsze oba chodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz czujnik ma pewną zwłokę to może o to chodzi, w sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem bo cały rok jeżdżę z włączoną klimą :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przekaźnik albo czujnik nie łączy a znajduje się od strony pasków i rozrządu albo po prostu czujnik siada. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy zagrzaniu się silnika i jego schłodzeniu oraz przy wyłączeniu klimy dzieje się to samo to winny jest przekaźnik - oznaczony jest jako RAD FAN1.

 

Zrób test otwórz maskę włącz silnik i klimę. Powinny zastartować oba wiatraki na chłodnicy. Następnie wyłącz klimę - wiatraki też powinny się wyłączyć. Jeśli tak się nie dzieje do wymiany jest przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki dzisiaj sprawdze



sytuacja wygląda tak na zimnym po włączeniu klimy załączają się oba wentylatory przy wyłączenie obydwa się wyłączają tak ze przekaźnik rączej działa. Zauważyłem coś innego waż którym wychodzi woda z chłodnicy jest zimny ale temperatura na wskaźniku nie spada co oznacza ze nie wychładza silnika. Wydaje mi sie ze przy tak niskiej temperaturze wody wychodzącej z chłodnicy temperatura powinna dość mocno spaść. W takim razie zapewne zaciął się termostat w lekko otwartej pozycji i przepuszcza za mało wody i za slaby jest obieg dzięki bogu nie zaciął się na w pozycji zamkniętej. Na forum znalazłem schemat wiec już wiem co i gdzie. O rezultacie napisze :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...