Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

olej pod maską 2,7TDi


Qubuś

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj zrobiłem terrano 300km na trasie 120-150km/h i dzisiaj pod maską zobaczyłem masakre. Pod intercoolerem wszędzie dookoła czarny nalot od oleju i małe plamki są nawet na zbiorniczku płynu hamulcowego czy obudowie filtra paliwa. Wygląda tak jakby tryskało z uszczelki. Temp troszke skoczyła na trasie ale w miare normalnie. Macie jakies pomysły? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma, pokrywa klawiatury, przeciek na pasek, który dalej rozbryzgał?

Poziom oleju sprawdzony czy znaczna ilość ubyła?

 

Umyć silnik pojeździć w różnych warunkach i co chwila obserwować gdzie się poci lub skąd leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma, pokrywa klawiatury, przeciek na pasek, który dalej rozbryzgał?

Poziom oleju sprawdzony czy znaczna ilość ubyła?

 

Umyć silnik pojeździć w różnych warunkach i co chwila obserwować gdzie się poci lub skąd leci.

no wlasnie umylem, dolalem oleju i obserwuje, dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No dobra, wymądrzałem się a teraz ja szukam wycieku. Konkretnie to mokry jest blok silnika po stronie wtryskiwaczy (2,7 tdi) poniżej uszczelki głowicy (na razie jej uszkodzenie wykluczam). Po wstępnych oględzinach jeszcze przed myciem silnika wyczaiłem że coś bombelkuje pod jedną ze śrubek dziwnego ustrojstwa na bloku w kształcie litery "Z". Dobrze to widać na zdjęciu kolegi Hugh

nr P1030235  http://www.hcd-customdevices.pl/jalbum/Pickup/TD27T%20cleanup/slides/P1030235.html

 

Jest to ten żółty dekiel z wprofilowanym weń kanałem w kształcie litery "Z" lub "N" (zależy jak na niego patrzeć:-) ) i zakończony jakąś czujką. Element znajduje się na lewo od pompy i poniżej uchwytu miarki oleju. Element na zdjęciu Hugh jest w złotym kolorze.

 

Zanim mechanior zacznie mi coś w tym grzebać może podpowie mi ktoś co to za element i czy próba uszczelniania (dokręcania) śrub na nim nie może czegoś uszkodzić lub rozregulować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję za podpowiedź i fatygę z zamieszczeniem fot. Podejrzewałem że to właśnie może być chłodnica ale nie lubię experymentować w tematach które nie ogarniam. Ma być pewnie i zawieść na skraj świata więc muszę być pewinen na czym stoję a raczej jadę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...