Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony - Nieplanowany zakup :-) porada potrzebna


regwit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bakieś bydlę - troglodyta poprzecinał mi waszystkie 4 opony Cooper Discaverer ATR. Prawie nówki (miały 1,5 roku i 4 tys nalatane). Musze kupić nowe. Tylko co ? To samo, a może jest alternatywa:  Yokohama Geolandar AT-S G012 albo Matador Izzarda MP71. Albo co inszego...Rozmiar 235/75/R15. Auto: Nissan Terrano II. Wolałbym całoroczne, które nieźle dają rade na …śniegu. Do tego bardzo lekki teren i sporo asfaltu. Przyznam, że Te Coopery dawały radę...ale może przy okazji...  warto spróbowac innej opony. 

 

 

pozdrawiam  Witek

 

ps

 

 W zwiazku z nieplanowanym wydatkiem   :thumbsdown:  budżet mam ograniczony

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te Matadory ... na zimę są do du .... :( Ślizgają się na śniegu lekko ubitym. Na błocie pośniegowym nie jest dobrze :( Nie polecam :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kolego od września Yokohama Geolandar AT-S G012 w błotku sobie radzą nieźle może niema rewelacji ale na razie się nie zagrzebałem leki terenik (wędkarz) Jeżeli chodzi o zimę to w śniegu sobie radżą rewelacyjnie, ubity śnieg i lód trzeba uważać. Dosyć ciche i przyjemne w mieście. Jedyną wadą na 4 szt. było wyważenie jednej w okolicach 220gram.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw to znajdź tego "życzliwego z kosą"... może k...a ekolog jakiś albo inny dewiant, też mam nowe kapcie i nie umiem przewidzieć co bym takiemu zrobił w afekcie :0ulan: ; a wracając do tematu to mam BFG AT ale o nich już tyle było pisane że nic nowego do dyskusji nie wniosę, jeżdżę 95% po czarnym i jak dla mnie są w sam raz, gdzie nie mam pewności to nie wjeżdżam po prostu i tyle, zimy jeszcze na nich nie przejeździłem ale guma jest dosyć miękka więc nie powinno być źle, zresztą trochę adrenaliny przy lataniu bokiem nie zaszkodzi  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam i polecam starszą wersję Yokohama Geolandar A/T trochę inny bieżnik niż Yokohama Geolandar  AT-S . Sprawdzone jako cało roczne -  w głębokim śniegu dają sobie świetnie radę tak samo w błocie pośniegowym , a na lodzie to wiadomo żadna opona nie da rady chyba że z kolcami. Przejazd przez nawet spore kałuże nie stanowi problemu, dużo mniejsze ryzyko wystąpienia aquaplaningu niż w przypadku opon BFG AT.

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...