Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano- twardy hamulec


Gość safin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jadąc dzisiaj Terranem podczas jazdy zaświeciła mi się kontrolka od hamulca, pedał jest twardy, po mocnym naciśnięciu hamuje ale bardzo słabo. Zdjęłem wężyk od podciśnienia z serwa i na odpalonym silniku przytykając go palcem bardzo delikatnie zassysa do rurki. Gdzie tu szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dobrym tropem idziesz kolego kontrolka sygnalizuje również brak podciśnienia,

na początek poza przywitaniem się proponuje posprawdzanie stanu wężyków, zaworka zwrotnego, pomiar podcisnienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dobrym tropem idziesz kolego kontrolka sygnalizuje również brak podciśnienia,

na początek poza przywitaniem się proponuje posprawdzanie stanu wężyków, zaworka zwrotnego, pomiar podcisnienia 

 

ten minus to za brak marginesu chyba, co? przyznaj no się Hubert  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o minusa dostałem,

ja nie do końca kumam ale ostatnio same minusy dostaje ... ktoś się uparł i chyba chce mnie wyminusować, za wszystko minusa aż sie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem identyczne objawy tydzien temu i winowajca byl sparcialy przewod od podcisnienia ;)byl pekniety i nie bylo tego widac ;)dokladnie ten ktory jest mocowany pod  obudowa filtra powietrza na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o minusa dostałem,

ja nie do końca kumam ale ostatnio same minusy dostaje ... ktoś się uparł i chyba chce mnie wyminusować, za wszystko minusa aż sie chce

 

olej to, grunt żeby tych minusów parzysta ilość była ...jak pomnożysz i tak na plus wyjdzie 

może Cię hamują żebyś w narcyzm jakiś nie popadł  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jadąc dzisiaj Terranem podczas jazdy zaświeciła mi się kontrolka od hamulca, pedał jest twardy, po mocnym naciśnięciu hamuje ale bardzo słabo. Zdjęłem wężyk od podciśnienia z serwa i na odpalonym silniku przytykając go palcem bardzo delikatnie zassysa do rurki. Gdzie tu szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądrość ludowa mówi że jak pedał twardy to "podciśnienie-servo-pompa podciśnienia" jak miękki to "hydraulika"

 

niestety to nie jest zbyt duże zawężenie tematu.

 

Najpierw przegląda się przewody podciśnienia, wszystkie, wypinasz je i kolejno centyment po centymetrze oglądasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądanie po wypięciu ułatwia wysmarowanie ich np płynem do naczyń tudzież mycia szyb, lub cokolwiek co się pieni i nie psuje gumy no i napompowanie wężyków trochę, można też po prostu zakorkować drugą stronę i do baniaka z wodą oj tak jak z dętką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...