Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pasek wieloklinowi napędu osprzętu


Edek01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów mam pytanie ,czy któryś z panów wie gdzie mam szukać w tiidzie -Wskaźnika napinacza paska napędu ???

Silnik HR16DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rootmaster

Pasek jest naciągany wg zamieszczonego schematu. Nie ma czegoś takiego jak wskaźnik naciągu. Ja wymieniłem mój oryginalny ze względu na piski których nie dało się usunąć. Wszystko opisane jest w instrukcji serwisowej - luzujemy śrubę A i naciągamy pasek śrubą B po czym dokręcamy śrubę A. Naciąg sprawdza się tak iż pomiędzy kołem 3 i 4 (na pasku od spodu samochodu) przykłada się siłę 10 kg i jest to miara naciągu paska. Ja robiłem to "na oko" i póki co jest ok :) Pozdrawiam

post-49275-0-62915300-1378138263_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rootmaster

W miejscu oznaczonych na rysunku wg instrukcji serwisowej przykłada się siłę 10 kg (w skrócie myślowym - położyć ciężarek 10 kg w tym miejscu tyle że nie jest to możliwe od dołu). Serwis ma do tego celu specjalny miernik. My jako zwykli użytkownicy takiego miernika jak wiadomo nie posiadamy dlatego robimy to na oko, jak zresztą 95% mechaników którzy nie posiadają nawet takiej wiedzy jak się to przeprowadza i że taki sposób pomiaru istnieje :)

post-49275-0-44358200-1378209473_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zrozumiałem ,ja zawsze sobie sam wymieniałem, i dokładnie tak jak piszesz ja też robiłem to na wyczucie, i nigdy nie uszkodziło się żadne łożysko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...