Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] krzyżak maglownica - kolumna kierownicza - od czego podejdzie


sedek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam luzy w krzyżaku łączącym maglownicę z kolumną kierowniczą.

Jest to wałek zakończony z jednej strony krzyżakiem (przegubem) nachodzacym na króciec maglownicy, a z drugiej strony zakończony wieloklinem wchodzacym z kolei do krzyżaka kolumny . Cały wałek ma długość ok. 200 ... 250 mm.

 

I to g..no kosztuje w ASO ok. 750 zł !!!

 

Ma ktoś jaki pomysł , od czego może podejść ten wałek?

A może jest możliwość zmiany kolumny kierowniczej od innej , nowszej mikry , np K11.

 

Prosze Was o jakieś sugestie lub poradę , co z tym fantem zrobić. Spawanie odpada , zbyt niebezpieczne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Szwagier ma K10. Dłuuuuugo szukał, ale w końcu znalazł. Na szrocie wymontował oryginalny krzyżak i używa do dziś. Z tego co wiem, cała jego K10 SuperS Topic pójdzie niebawem pod młotek, więc jak będę wiedział więcej, dam znać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

pod młotek phi ... taka super maszyna ;P

aktualnie szukam informacji na temat regulacji luzów na kolumnie. Ponoć się to reguluje, ale chciałbym mieć pewność.

 

co do krzyżaka na alle drogo są dwie aktualnie kolumny z krzyżakiem za 30zł i chyba 100 ze stacyjką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

wysyłam Ci linka, kupowałem tam krzyżak już rok na nim jeżdże i jest ok! i nie kosztuje on 750 :)

 

http://autolech.net/start.asp?WCU=~TUo0MEsxMDA1LUpQTg%3D%3D

 

 

pisze że brak w magazynie ale jak zadzwonisz i sie odgadasz to Ci sprowadzą tak samo robiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

wysyłam Ci linka, kupowałem tam krzyżak już rok na nim jeżdże i jest ok! i nie kosztuje on 750 :)

 

http://autolech.net/start.asp?WCU=~TUo0MEsxMDA1LUpQTg%3D%3D

 

 

pisze że brak w magazynie ale jak zadzwonisz i sie odgadasz to Ci sprowadzą tak samo robiłem 

 

Dzięki za poradę ,ale wymieniłem sam krzyżak na nówkę zakupioną za 25 PLN w sklepie. Dla wiadomości : jego wymiary to 16 / 16 mm.

Ponoć taki sam jest przy "żuku". Wymiana takiego krzyżaka jest banalna  i jest gdzieś opisana na forum.

 

 

post-7002-0-74392700-1393244183_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to właśnie podobnego zamiennika użył w pierwszej kolejności mój Szwagier i długo mu nie posłużył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to właśnie podobnego zamiennika użył w pierwszej kolejności mój Szwagier i długo mu nie posłużył.

Ja jeżdżę na tym ok. pół roku i jest O.K.

Kupiłem krzyżak jakiejś dobrej firmy (włoska lub francuska , nie pamiętam) , na pewno nie jakaś tam chińska.

 

Myślisz, że kupiony za 123 zł (z linka od krzysiek_01) będzie lepszy? Właśnie w tym przypadku skłaniałbym się do tego ,że jest to chińska prowizorka, do któej jest włożony chiński krzyżak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...