Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr Paliwa


regwit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto wymieniać filtr paliwaw dieslu TDi jesli silnik pracuje prawidlowo? Zastanawiam sie czy warto to zrobic przy wymianie oleju. jesli dobrze kombunuje, to jest tam odstojnik wody?

 

pozdrawiam

 

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzeszek wita    :nissan2:

 

badzo warto :) filtr paliwa zmienia się raz na dwie wymiany oleju. Sprawa łatwa i przyjemna do wymiany. Nawet Orzeszek dał rade. Tutaj link z opisem

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/91672-kilka-pyta%C5%84-odno%C5%9Bnie-terrano-ii-27-tdi-po-zakupie/

 

 

Pozdrawiam

Orzeszek

:nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzeszek kłania się znów     :nissan2:

 

Pan w serwisie mi powiedział, że jakby się wcale nie wymieniało to odczułoby się dopiero gdyby były ogromne kłopoty z zapłonem (zasyfiony filtr) ale zna mase przypadków gdzie auto ma 300 - 400 na liczniku i nigdy filtra nikt nie ruszał (był oryginalny) i zazwyczaj w każdym aucie wymienia się filtr paliwa co 2 wymiany oleju (takie są wytyczne w serwisach). IIiiii, że jak się jezdzi na normalnym paliwie, a nie od Pana stasia z fadromy to nic sie nie dzieje. Ale zaszkodzić się nie da. Jak kto chce może sobie wymieniać nawet co kilometr filtr paliwa gdy mu się nudzi. Koniec cytatu Pana mistrza hipermechanika! :)

 

Pozdrawiam

Orzeszek

:nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba u was w Hollywood mają takie wypaśne oleje w dystrybutorach... bo w polsce to różne dziwy się zdażają na stacjach, wymiana filtra przed mrozami daje większą gwarancje tego że zimą będzie codzienne radosne klekotanie, a nie szukanie sąsiada z ogrzewanym garażem. 

 

Poza zaprzestaniem dziwnego zwyczaju pisania w trzeciej osobie :)

 

zalecałbym też przeciąć sobie dla zabawy stary wymieniony filtr... zaskoczy Cię zawartość tej puszki...

 

bo generalnie praktyka życiowa często od Pana hipermechanika jest odległa... bardzo nawet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybij Orzeszka!   :nissan2:

 

Thespian luzik jazzik zgadza się w pełni kolega Orzeszek :) Orzeszek nawet wymienił se wszelkie filtry zgodnie ze sztuką ino mówi co mu mówił mówca z serwisu. Ja już niestety nie przetnę, bo stary filtr pojechał na wysypisko. Ale nie było super dużo syfów, ale dobrze że ten filtr jest....!

 

Pozdrawiam

Orzeszek

:nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Orzeszki!    :nissan2:

 

dario88 a mógłbyś zaprezentować na jakiejś fotce jak wygląda Twój patent i jak to zamontowałeś sobie?   :) dziękuję z góry   :)

 

 

Pozdrawiam

Orzeszek

:nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rzesz ku**a... 

Ja wymieniam filtr przed każdą zimą, bo Pan Stasio z fadromy leje na Orlenie. Dodaje uszlachetniacze i inne cuda, a i tak raz na rok wymiana musi być. Ot, tak dla spokojności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba azm focił kiedyś roczny filtr od środka... ja też sobie kiedyś rozprułem dla frajdy...

 

poszukam tego zdjęcia w wolnej chwili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...