Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kilka spraw technicznych odnośnie Terrano II 2,4 1998r. 3d


Gość rozek1899
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Zostałem posiadaczem Nissana Terrano II 1998r. 2,4 + LPG, 3D i jest w nim kilka mankamentów, które należałoby poprawić, mianowicie:
- przewód, w którym wędruje płyn do spryskiwaczy do tylnych drzwi jest uszkodzony. Przebicie jest na wierzchu pomiędzy drzwiami, a "resztą auta". Jedyny sposób naprawy to wymiana całego przewodu, czy macie jakieś inne pomysły?

-Głośniki są tylko w drzwiach bocznych, a co za tym idzie, radio nie gra :( (cicho itp). Mam w planach zakup nowych głośników do drzwi i do tyłu (gdzie są same zaślepki i poprowadzone oryginalne przewody) + wysokotonowe przymocować do deski z przodu. Mam Radio Blaupunkt Valencia MP34 4x45W i jaki zestaw głośników polecacie bez wymiany radia?

-dramatycznie parujące szyby podczas deszczu. Nawiew nie daje rady. Wina filtra kabinowego?

-radio bardzo słabo zbiera stacje radiowe (poza ESKA, Radio Plus i RadioMaRyja). Wina przerwanej anteny?

 

-Auto stało po lekkiej kolizji dłuższy czas i w lampach zebrała się woda, niszcząc lustra w lampach. Jakość świateł jest tragiczna. Wymiana luster czy pomogą jakieś lepsze żarówki?

-Jaki macie domowy sposób na doprowadzenie tapicerki i wnętrza auta do stanu czystości? Auto było mało sprzątane z tego co widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-radio bardzo słabo zbiera stacje radiowe (poza ESKA, Radio Plus i RadioMaRyja). Wina przerwanej anteny?

 

 

 

 

widocznie poprzedniemu właścicielowi wystarczało RM  :punk:  :punk:  :punk:  :punk:  :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do sklepu zoologicznego , a tam w dziale "akwarium" znajdziesz złączki przewodów  ...można też wsadzić odpowiedniej średnicy rurkę i z głowy . 

Głośniki w drzwiach to 6x4 " ale zobacz w moim temacie pokazałem jak łatwo zmienić to na  głośniki średnicy 165mm i wtedy już jest spora różnica . Oczywiście instalację antenową trzeba przejrzeć i ewentualnie wymienić kabel łącznie z anteną .  

Jeśli masz klimę , to pod schowkiem masz filtr kabinowy , a że kosztuje grosze to profilaktycznie wymień ... na zaparowane szyby najlepiej klimę włączyć i w moment odparowane auto ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nabitej klimy, a na zimę chyba już nie ma sensu tego robić (moje zdanie), a jak jest na prawdę?
Ten przewód wydaje się być strasznie skruszały - niestety. Ale ta złączka może być rzeczywiście dobry rozwiązaniem - zobaczymy na jak długo.
A co z głośnikami z tyłu i tymi nieszczęsnymi lampami?

I jeszcze jeden problem. Kontrolka od ręcznego cały czas jest zapalona. Czym to może być spowodowane?

Edytowane przez rozek1899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pękł przewód i układ się zapowietrzyl . Po naprawie kontrolna ręcznego paliła się dalej ponieważ jest ona jednocześnie informacją o stanie płynu hamulcowego. Sprawdzenie / wyjęciu pływaka że zbiorniczka zlikwidowało problem i teraz jest ok :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiekolwiek markowe (magnat, blaupunkt,pioneer), bo i tak tragicznie grają , choćbyś dał 2 paczki za JBLa to różnicy nie odczujesz. Siateczkę normalnie ściągasz i masz dostęp do głośników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszyłeś mnie :/
Na 165mm np. trzeba trochę rzemiosła.



Nazar w swoim poradniku pisze, że głośniki z tyłu w półce przeszkadzają i to bardzo. Mi natomiast chodzi o głośniki, na które jest fabrycznie miejsce. I one nie są w półce z tyłu bo takowej nie ma, tylko jakby w miejscach tylnych drzwi, których nie ma. Mam zamontować dwa głośniki 165mm do przednich drzwi + wygłuszenie drzwi matami i wystarczy? Czy lepiej jakieś zamontować dodatkowo do tyłu 6x4"?
I czy lepiej na przód dać od razu takie z sykami, czy syki oddzielnie na deskę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...