Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zamek klapy tylnej t1


Gaijin0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam problem z otwarciem bagażnika. Prawdopodobnie służył się jakiś element zamka. Rozebrałem tapicerkę i próbowałem go otworzyć pociągając za dźwigienki ale to również nie pomogło. Czy ma ktoś z Was zamek na wierzchu? Potrzebuje zdjęcie od góry żeby zobaczyć co trzeba nacisnąć. Im dokładniejsze dziecięce tym lepiej. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam nieraz wpada śrubka od czegoś tam i blokuje, kilka razy tak miałem, musiałem od środka kombinować ręką po omacku przez uchyloną tylko tapicerkę...niekiedy wystarczyło trochę po wertepach się przejechać żeby wyskoczyła ... :0ulan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem po omacku ale nic tam nie ma. Walczę z tym zamkiem już parę dni i nie mogę go otworzyć. Próbowałem go nawet odkręcić ale nic to nie dało bo on jest wyciagany do wnętrza klapy. Są takie dni że mam ochotę go podpalić, ale za dobrze się nim jeździ :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odchyl tapicerkę (plastik) i spróbuj te cięgna od siłownika centralnego zdjąć lub poruszaj nimi ...może coś ustąpi w końcu

jeśli nie to proponuję "poświęcić" ten plastik , latarka w rękę i kombinuj przy zamku wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Już to zrobiłem, naciskałem zapadke zwalniającą rygiel zamka ale nic to nie dało. Na wierzchu nad ryglem jest jakiś czujnik z dwoma przewodami. Niestety nic więcej nie widzę nawet z latarką. Dlatego potrzebuję zdjęcie. W akcie desperacji poszedł w ruch nawet łom ale zamek się nie poddaje.

Temat ogarnięty, pękła jedna sprężyna i do kompletu dużo rdzy dla tego nie mogłem przesunąć rygla. Dziękujęza szczere chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...