Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

sprzegło


haczepsu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

teraz po założeniu nowego sprzęgła i docisku nie czuje wyraźnego "przełamania" jak wciskam pedał ... czy mam się tym niepokoić ?

wygląda że wysprzęgla i się nie ślizga, że wszystko jest jak najbardziej w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w nowym nabytku pewnie też nie za długo czeka wymiana sprzęgła bo dziwnie jakoś zaczyna lekko z dołu brać a zasadnicze spięcie i przekazanie pełnego momentu jest dopiero na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się na starym tez dobrze jeździło, teraz biegi chyba odrobinę lepiej chodzą, no i nie hałasuje. Wymienić musiałem bo w 27 jest inny docisk, tercza pewnie by dala rade ale już wioski nie chciałem robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się teraz zakłada i za ile? Bo ja do króciaka parę lat temu sachs-a włożyłem za jakieś 6-7 stów po upustach no i sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aisin nie pożył zbyt długo... podejrzewam docisk...

 

teraz raczej pójdę do jakiegoś "Pana Zbyszka od regeneracji", parę osób jeździ na tych regenerowanych z głową i bardzo chwalą... cenowo bez różnicy, ale jak im się powie że do upalania to zrobią do upalania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomalowałeś na oranż? Bo u Karłowicza zakładają kolorowe różne... to nie możesz być gorszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tam reputacja ... ja bym spać nie mógł

 

do Karłowicza mam akurat chyba najbliżej .... ale oni biorą od 10k w górę za montaż z silnikiem, mnie wyszło trochę..trochę..trochę mniej.

Karłowicz montuje co sobie życzą klienci a ja .. no cóż to na co mnie stać.

1488131_1448100935413528_352340867_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku...jakiż on ładny czysty i nieskazitelny od spodu..." nie godnym jego stóp całować, nie godnym"  :D  no co ,"Potop" w święta leciał przecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, szukalem ale nie znalazlem odpowiedzi, co sadzicie, o hamowaniu silnikiem? Sprzeglo jest wtedy bardziej narazone na zurzycie, uszkodzenie? Czy nie ma ono wplywu za bardzo i mozna to robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło najbardziej się zużywa w momencie uślizgu czyli przy ruszaniu, myślę że przy hamowaniu silnikiem co prawda kierunek przekazania mocy się zmienia ale bym to zużycie pominął, bo zachodzi to dość płynnie, no chyba że specjalnie redukujesz bieg ale chyba należy wpływ tego na zużycie olać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za udpowiedz. Redukuje, gdy mam tak z 1,5 tys obrotow a nie ma potrzeby abym szybko zwolnil, jak przy urzyciu hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj przypaliłem sprzęgło przy slipowaniu jachtu -pomyliłem biegi i wbiłem 3 . samochód pod stromy brzeg + 2T na haku  ruszył ale sprzęgło śliznęło aż dym poszedł,

Qźwa 8godzin temu a smród dalej czuje .No i zaczął w końcu znaczyć teren -krople oleju na obudowie sprzęgła , Jutro muszę sprawdzić stan oljó.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może puściło uszczelninie na wałku wychodzącym z silnika i ślizga się sprzęgło?

To czemu dalej paliłeś sprzęgło skoro się zorientowałeś że masz 3 wbitą? Aż taka adrenalina była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej spowolnienie myślenia związane z wieczorną posiadówką. Zorientowałem się po ruszeniu, ale było już "śmierdząco" .Ciągnąłem później jeszcze 100km po czarnym jacht i tylko smrodzik pozostał -jechało normalnie , mam nadzieje że nic się nie stało . Za tydzień kolejne slipowania i to znacznie cięższych jednostek .Muszę znaleźć czas na montaż wyciągarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Poszedlem po bandzie , zamowilem australijskie sprzeglo Xtreme Outback, kangury pisza ze jest 30% mocniejsze niz stock.

U mnie rok uzywane Exedy sie jakos spisywalo na oponach 33", niestety po podniesieniu mocy w silniku i zamianie opon na 35" skonczylo swoj marny zywot bardzo szybko. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co robisz ze szrotem? :)

 

Bo szukam umarłego żeby dać do regeneracji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co robisz ze szrotem? :)

 

Bo szukam umarłego żeby dać do regeneracji 

no wlasnie sie zastanawiam czy nie zostawic w razie gdyby za***iste australijskie nie dalo rady i nie dac do "wzmocnienia" zeby czekalo na poleczce w razie W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no to spoko... jakbyś jednak chciał to wrzucić do beczki ze złomem, daj znać. Chętnie przytulę 

 

ziomek co bejkami driftuję mówi że oni dają do zakładu co regeneruje, opisują że auto do takich a takich zastosowań i że np silnik podręcony do tylu a tylu niutków i koni...

 

zakład ogarnia ponoć nawet zrobienie twardszego docisku żeby to miało sens.

 

kusi mnie żeby sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...