Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano 2.7TDI problem z mocą i inne czary


szparag86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, sory, że dopiero piszę ale nie miałem wcześniej czasu (urodził mi się synek, pierworodny :).

Auto chodzi. Pompę i wtryski osobiście zawiozłem do sprawdzenia. Zapłaciłem 150 zł za sprawdzenie i czyszczenie wtrysków. Pompa została rozebrana wyczyszczona i uszczelniona po czym prawidłowo ustawili ją na stole probierczym (550zł). Do tego fachman zdjął i wyczyścił/rozruszał turbo (sterowanie), wyminił serwo hamulcowe.Mechanik za całą robotę wziął 400zł. I auto wreszcie śmiga jak trzeba. Teraz na 5 przy 130 jak wcisnę gaz to czuje, że jeszcze reaguje. Wcześniej na 3 tylko można było ujechać bo na 4 to maks 80.

Pozdrawiam i zyczę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, sory, że dopiero piszę ale nie miałem wcześniej czasu (urodził mi się synek, pierworodny :).

Auto chodzi. Pompę i wtryski osobiście zawiozłem do sprawdzenia. Zapłaciłem 150 zł za sprawdzenie i czyszczenie wtrysków. Pompa została rozebrana wyczyszczona i uszczelniona po czym prawidłowo ustawili ją na stole probierczym (550zł). Do tego fachman zdjął i wyczyścił/rozruszał turbo (sterowanie), wyminił serwo hamulcowe.Mechanik za całą robotę wziął 400zł. I auto wreszcie śmiga jak trzeba. Teraz na 5 przy 130 jak wcisnę gaz to czuje, że jeszcze reaguje. Wcześniej na 3 tylko można było ujechać bo na 4 to maks 80.

Pozdrawiam i zyczę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

a jaki był powód wymiany serwa i jakie i za ile :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki był powód wymiany serwa i jakie i za ile :P

witaj, auto po kilkudziesieciu metrach jazdy zaczynało samo hamować. Po 1km hamulce dosłownie się paliły i nie szło ujechać nawet na 1 biegu. Pedał pracował miękko do tego sycząc i wystarczyło dotknąc go stopą żeby auto stawało dęba taki był czuły. Serwo miałem swoje używane, gdyż w wakacje nabyłem anglika całego i przekładałem nadwozie

Edytowane przez szparag86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do tego fachman zdjął i wyczyścił/rozruszał turbo (sterowanie)...

 

A w jaki sposób sterowane jest turbo? Czy ono posiada zmienną geometrię łopatek? Do tej pory mysśałem że jest tylko upustowy zawór bezpieczeństwa.

 

Gratuluję pociechy, niech się zdrowo chowa i nie zerka na płaskie auta bez polotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakieś dziwności z tym serwem,

 

normalne turbo u nas ma tylko zawór upustowy,

 

czytałem że można zrobić jakiegoś moda i podchodzi z którejś navary ze zmienną geometrią i wtedy jest moc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakieś dziwności z tym serwem,

 

normalne turbo u nas ma tylko zawór upustowy,

 

czytałem że można zrobić jakiegoś moda i podchodzi z którejś navary ze zmienną geometrią i wtedy jest moc :)

no pierwszy raz się spotkałem z takimi objawami przy serwie...

co do turbo to źle mnie zrozumieliście, jest tu zwykłe turbo mechanior tylko ndźwigienkę od zaworu uruchomił bo to wszystko było zastane i nie działało.

ogólnie rzecz biorąc to mechaniczne sprawy, z racji że dodatkowo po pracy handluję autami ogarniam sam. Rozebranie silnika, czy głowicy nie jest dla mnie straszne. Nadwozie od angola też własnoręcznie przełożyłem, łącznie z przespawaniem grodzi. Ale  jak chodzi o takie sprawy jak pomy wtryskowe i cuda z elektroniką to juz się nie biorę.... wolę dac fachmanowi, który wie co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...