Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CD20T gaśnie podczas jazdy


lowprim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, moja Nyssa sprawia coraz wiecej klopotow, blad 18 czyli nastawnik hdk, bedzie czyszczony w przyszlym tyg jak znajde czas, natomiast zauwazylem, ze co jakis czas, podczas jazdy auto nagle zgasnie, ale mam wrazenie ze ulamek sekundy przed gasnieciem pojawia sie kontrolka grzania swiec.
rzadko ale zdarza sie ze ta kontrolka zaswieci sie na 0,0001 sek i obroty nie zdaza nawet spasc wiec auto nie zgasnie, ciezko to wytlumaczyc.
natomiast czasami rano jak przekrecam kluczyk to nie pojawia sie ani check ani swiece, dopiero za np 3 razem jak przekrecam kluczyk to sie zapalaja ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to na słabe przekaźniki, obstukaj wszystkie przekaźniki podczas pracy silnika i może coś się okaże.

 

przekazniki sa dobre, wydaje mi sie ze jest jakis problem ze sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Grzanie świec w diesel'u służy do dogrzania komory przez zapłonem.
Po rozgrzaniu silnika świce już nie grzeją. Na tym wlaśnie polega zasada samoczynnego zapłonu w dieselu.
Jesli zapal Ci sie podczas jazdy kontrolka ze świec to możliwe że masz jakieś zwarcie w układzie.
Ja bym jak radi kolega-przeczyścił siedzenia wszystkich przekaxników, skasowal błędy,pojeździł i znów spra jakie błędy wyskocza.
Co do nastawnika-nalej pierw oleju 2T lub innego mineralnego czy jaki masz do ON i pojeździj.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwna i wkurzajaca sytuacja.

dolałem orlenowskiego mixolu jak bylo mowione i moze jest delikatna poprawa natomiast odpalanie na cieplym silniku to nadal katastrofaaaa!

dzisiaj tak  go pilowalem ze akumulator w koncu padl, wkurzony podalem mu "doustnie" plaka i odpalil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś warsztat w okolicach Poznania co mi ustawi kąt wtrysku?


biorac wszystko do kupy:

 

trzeba wyczyscic nastawnik HDK, a co z elektrozaworem? nie warto go wymienic?

sprawdzic czy nie rozrzad jest dobrze ustawiony,

sprawdzic kat wtrysku,

wtryskiwacz sterujacy znajduje sie kolo czujnika polozenia walu, tak?

 

problem z odpalaniem na cieplym mnie zabija :P biore wolne z pracy i sie za to zabiore

prosze o odpowiedz czy o czyms jeszcze zapomniałem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa wyglada tak,

wszystko co sie dało pomierzyc zostało pomierzone, czujnik polozenia walu, wtrysk sterujacy, czujnik temp, przeplywka etc - WSZYSTKO OK.

wydrukowalem manuala i postanowilem ogarnac rozrzad, na pasku nie bylo zadnego 'bialego paska' na kole pasowym nie widzialem zadnego znaku, druga strona pompa, tutaj wszystko bylo i dokladnie 30 zebow wszystko ok ustawione.

potem zaczalem dalej glowkoac i kolega przypomnial mi problem TDS'ow i braku grzania swiec powyzej temp 40 stopni silnika. i faktycznie,

podpialem na krotka grzanie swiec mimo ze motor byl wystudzony do okolo 60stopni, zagrzalem swieczki i odpalil na strzal....

teraz pytanie, co dalej????

mam narazie na krotka podlaczone grzanie swiec do przekaznika i mikrostykiem do wnetrza auta, ale to pudrowanie przyszcza, jak to rozwiazac bardziej profesjonalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, u mnie świece grzeją przed każdym odpaleniem, nawet jeśli silnik jest rozgrzany do 90C i został dopiero zgaszony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

W każdym dieselu tak jest ;)

dodam ze nawet jak zgaszę mojego i za 10 min chce zapalić to tez grzeje.

to nie CR ;)

Zaplon zależy od ciśnienia i temperatury komory.

Temperatura zaplonu to ok 600 stopni

a mimo to silnik osiąga granice 100 stopni i dlatego zawsze zapala sie kontrolka

świec i komora jest nagrzewana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

2 wyjścia. Albo przekaźnik jest trefny albo świece już czas wymienić.
Nie wiem czy jest ale powinno byc;Czujnik nagrzania. Źle odczytuje wartości i podaje za krótkie nagrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...