Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mikser LPG do terrano 2.4 (wydzielone z części)


Markiej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam tylko fi15 jak znajde 10 to będę coś modził :)

 

Dario88 tak to wyglada z góry, ponizej jest jedna przepustnica.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/19924f9b2c0f9b1a.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e53bb7040ef6342.html

Edytowane przez Markiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasno trochę ale wykonalne , wsadź na probe wężyk gumowy zeby wszedł dość ciasno  i zobacz jak ci będzie chodził jaka masz instalacje i gdzie ja można regulować dawkę gazu bo obroty biegu jałowego na parowniku beda

 

 

Instalacja brc, regulacja dawki normalnie pokrętłem na wężu.

 

Można by to wszystko wyciąć i zrobić osobny wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara konstrukcja  to numer z rurkami przejdzie :dribble:

Zrób jak pisałem wcześniej sporo aut tak jeździło bo mikser był drogi a rurki samemu można było zrobić co przekładało sie na cenę  , zwłaszcza w niektórych autach na mikserze założonym na górze wcale nie-chciały poprawnie jeździć a zakładając rurkę dostawały kopa działo sie to tak bo jest różnica podciśnienia w dolocie no ale spróbujesz zobaczysz

 

zdiełałem takie cuś :) suma sumarum jest lepiej jak na mikserze od gazowników :D

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/44b77e5c6617884c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2173ef6b4a95cfd7.html

 

regulacja to była masakra :D  % brakło :D

regulacja na wężu rozkręcona na maxa i bajpas skręcony praktycznie na zero.

na wolnych troche przylewa a na wysokich brakuje.

nie wiem jak to ugryść

i po założeniu tego na benzynie zalewa az kopci na niebiesko i szatkuje.

jak uchyle dekiel od filtra to wydaje sie ze jest lepiej.

 

może za dlugie rurki? jak rozegne końcówki to bije w filter, tak samo jak zmniejsze dawkę na wężu.

Dario88 masz jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jeszcze skróce je troche i napisze co i jak :)

 

Od boku nie bardzo było jak, bo musiał bym filtr powietrza przebić. Myśle jeszcze wywalić to ustrojstwo co ma zasysać ciepłe powietrze z kolektora wydechowego i może dortanie więcej powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak :)

Od przepustnicy do gardziela jest ok 100mm. Rurki przyciąłem na ok 35mm i ...

musiałem je rozgiąć prawie całkiem :) inaczej napie***a w filter jak ciapaci z granatnika :D

Bajpas dalej skrecony na max bo inaczej zalewa na wolnych, a regulacja na wężu też prawie na max rozkręcona. W takiej konfiguracji chodzi i trzyma obroty, nie wiem jak jedzie bo po piwku się bałem jeździć, ale jutro się przekonam co to będzie :) boje się spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema znaczenia bo rurki o których mowa robią za mikser i sa odrębnym uradzeniem przykręcanym do dolotu  niekorodoja , można mosiądz ale potrafi przy zginaniu pękać , zresztą z innych materiałów nie widziałem żeby ktos robił ani nie montowałem

system rurkowy tu jest na 2 gardziele oczywiście ładnie zrobiony ale pomińmy to aluminium i wyobraźmy sobie ze to sa dwie rurki jakoś połączone ze sobą i to będzie to samo

f6s5.jpg

 

 

 

 

Sugerowałem się tym. Mój błąd :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny problem Terrano 1 3.0 z wtryskiem jednopunktowym , wsadzone były w filtr właśnie takie rurki - lipa palił jak głupi mocy brak , nie dało sie wyregulować , kupiłem mikser rozkręciłem i wcisnołem i latał jak bajka , spadek spalania gazu 3 litry i jechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręciłem, pojezdzilem i działa :) dalej nie wiem jak ze spalaniem ale to pozniej sie zobaczy :)

Dario88 mam jeszcze takie pytanie, powiedz mi po co jest takie cus przy parowniku w miejscu jak sie zaczyna wąż co podaje gaz do miksera, taka plastikowa gruba rura z dwoma przewodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tych schematach tego nie ma :) jak wróce do domu to zrobie dokładniejsze zdjęcie :)

 

 

o to mi chodzi, zostawic czy wyrzucić?

post-64503-0-26591200-1383474229_thumb.jpg

Edytowane przez Markiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam miałem podobny problem Terrano 1 3.0 z wtryskiem jednopunktowym , wsadzone były w filtr właśnie takie rurki - lipa palił jak głupi mocy brak , nie dało sie wyregulować , kupiłem mikser rozkręciłem i wcisnołem i latał jak bajka , spadek spalania gazu 3 litry i jechał

 

Pochwal się gdzie kupiłeś mikser do tego silnika, bo ja szukam przeszło rok i nigdzie nie ma, możesz porobić jakies foto jak on wygląda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :)  wyżuciłem to :dribble: to jest tak jak by śilnik krokowy, reguluje dawke gazu. W środku ma dziurke fi 7, a jakaś kulka bokiem popuszcza. Ogólnie to teraz śróbe od dawki mam wkręconą do połowy i auto ciągnie od samego dołu. Można bez dodawania gazu ruszać i jak się mu pierd**nie w gaz to bez żadnych fochów idzie w przód :) o spalaniu napisze później bo jak na razie to za dużo nie pojeździłem :beer:

 

Oficjalnie ogłaszam że ODZYSKAŁEM WIARE W 2.4 :dribble: zobaczymy na jak długo :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

teraz mam cos takiego http://allegro.pl/mikser-mieszalnik-wew-z-dyfuzorem-szczelinowy-50-i4163631491.html ale cos mi muli auto podaczas ruszania na gazie, na benzynie nie chce jechac  wogole trzeba dobrze gazowac zeby pojechac sprobuje to wymontowac jak nie pomoze wymieniam kable swiece kopulke i palec, chyba ze mial ktos cos takiego w swoim tyranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób żeby na benzynie jeździł perfekt, a potem dopiero mozna się z gazem bawić. Wymontuj mikser i zboacz czy bedzie poprawa na benie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem jutro bede to robil dzis wymienilem filtr paliwa bym chyba z 2000r jutro zaloze nowe kable swieczki palec i kopulke i wymontuje mikser zobaczymy czy cos pomoze jak nie sprobuje zaslepic egr, jak to nie pomoze to pompa paliwa, a jak to nie poskutkuje to juz nie wiem co moze byc :D chyba ze ktos mial podobny problem ???


tak wiem jutro bede to robil dzis wymienilem filtr paliwa bym chyba z 2000r jutro zaloze nowe kable swieczki palec i kopulke i wymontuje mikser zobaczymy czy cos pomoze jak nie sprobuje zaslepic egr, jak to nie pomoze to pompa paliwa, a jak to nie poskutkuje to juz nie wiem co moze byc :D chyba ze ktos mial podobny problem ???

 nie pomoglo nic ma ktos jaki pomysl gdzie szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pompa paliwa... na 90% siada przy lpg

2. elektrozawór na zasilaniu benzyny spróbuj ominąć ... też może świrować

3. sonda lambda ... ale to raczej przy sekwencji

 

4. ...... przepływomierz sprawdź, przeczyść ... u mnie kiedyś pompa zastrajkowała a innym razem przepływka właśnie i było to odczuwalne w większym stopniu na gazie niż benzynie

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeję temat.

 

Pytanie mam do posiadaczy T1 2.4 czy jeżeli mają silnik z gazem, to mają w dolocie jakąś zwężkę załozoną?

Ostatnio przez przypadek odkryłem, że ten co zakładał gaz w moim (tak już kupiłem) wsadził w dolot przykrywkę od spreja z dziurą ok 15mm. Po wyjęciu tego na gazie nie chodzi wogóle, a nie miałem czasu się tym bawić żeby regulować.

Na gazie się mało znam, ale wszystko do tej pory robię sam i chciał bym to wywalić bo podczas ruszania dławi się silnik. Potrafi ktoś coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...