Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pickup jedzie bokiem (wątek wydzielony)


blina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak wygląda ze jedziesz bokiem to mogą być tuleje na resorach mocno zużyte, most przesunięty, może drążki reakcyjne z przodu, albo auto po dzwonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, od razu kolegę straszysz poważnymi usterkami, a ja chciałem zacząć delikatnie. Można dopisać więcej usterek ale chyba to co wymieniłeś koledze na razie wystarczy aby nie wpadł w ponury nastrój.

Właściwie to przed sprawdzeniem geometrii powinien sprawdzić wszystko to co podałeś i jeszcze więcej bo inaczej przeprowadzenie geometrii nie ma sensu.

Edytowane przez azm-61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 U mnie była "zgniecona/ściśnięta" stara tuleja na drążku reakcyjnym jakieś 2-3mm i był wyrok że rama bita albo wahacz dolny zgięty :-) Wymieniłem i wyrównałem tuleje po obu stronach i się rama naprostowała ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze najpierw najprostsze rzeczy,

ustawianie nie ma sensu ale pomiary tak, na geometrii wyznaczą odchylenie osi pojazdu, położenia kół i inne co pomoże znaleźć problem gdyby nie był widoczny gołym okiem, ale to trzeba pojechać gdzieś gdzie się znają a nie tylko do ustawiacza klikającego dalej dalej OK dalej OK na ekranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ma znaczenie ale strona pasazera siedzi nizej  

 

na ściąganie zdecydowanie ma, jednak to nie powinno wyglądać jak jazda bokiem

przez to rozjeżdża ci się wszystko, zbieżność i kąty,

podkręć drążek skrętny aby stał równo i zobacz co dalej,

jeżeli obie strony będą symetrycznie to będzie jechał na wprost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no.....dlatego pytałem  :blush:

trochę się gubię w tych symbolach: d21....k160...p11

terrano 1 to wd21.....ale T2 to już r20 , prawda?

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko sprawdze i dzieki wszystkim za pomoc


witam wymienilem gumy na dr reakcyjnym wspawalem nowe gniazda pod gumy i wyruwnalem wysokosc  ale dalej sciaga i jedzie bokiiem ale wyraznie widac ze przednie kola zle stoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wymienilem jeszcze 4 koncuwki  4 tuleje na gurnych wahaczach i gurne sworznie i auto sie wyprostowalo mam nadzieje ze po zrobieniu geometri przestanie sciagac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...