Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T31 Skąd zasilanie do świateł dziennych?


mozimek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamontowałem światła do jazdy dziennej w miejsce halogenow. Poległem na podłączeniu zasilania. Potrzebne jest zasilanie po przekreceniu kluczyka. Nie chce mi się wchodzić z kablem do środka i myśle że jest takie zasilanie w komorze silnika tylko ja nie wiem gdzie. Czy ktoś podłączał światła dzienne i może podpowiedzieć gdzie się podłączyć?

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie ja mam T30 ale mysle, że ten patent się sprawdzi i u Ciebie. Też się trochę glowilem bo Ludzie generalnie dołączają pod alternator co mnie osobiście raczej nie pasowało. Ja podpiolem się plusem pod wycieraczki ponieważ zasilanie jest wtedy kiedy trzeba, obwód raczej mało krytyczny dla działania auta (jakby coś miało nawalic) no i przewód łatwo dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedziale silnikowym przy lewym błotniku, pod rurą doprowadzającą powietrze do filtra, znajduje się skrzynka bezpieczników i przekaźników. Jest tam kilka kabelków od mniej ważnych obwodów, pod które możesz się wpiąć z czerwonym przewodem. Jeśli posiadasz światła do jazdy dziennej z automatycznym włącznikiem to żółty przewód podłącza się pod zasilanie świateł pozycyjnych. Czarny oczywiście na masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie łapałem pod przekaźnik pompy paliwowej, światła świecą kilka sekund po przekręceniu kluczyka zapłon jak pompa wytwarza ciśnienie, dalej gasną i czekają na włączenie silnika, jak stoję z wyłączonym silnikiem a kluczyk jest przekręcony (by radio/nawiew działało) to światła nie świecą co jest fajne po zmroku bo nie widać że ktoś jest w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w T30 mam wszystko (+ i - ) podłączone pod akumulator, a sterowanie jest wzięte z plusa świateł postojowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w T30 mam wszystko (+ i - ) podłączone pod akumulator, a sterowanie jest wzięte z plusa świateł postojowych. 

 

Troszke nie rozumię. Jeśli masz "+" i "-" z aku, to chyba świecą lampy Ci cały czas?, a w momencie włączenia postojówek, to sterujący je gasi - tak?

Dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke nie rozumię. Jeśli masz "+" i "-" z aku, to chyba świecą lampy Ci cały czas?, a w momencie włączenia postojówek, to sterujący je gasi - tak?

Dobrze zrozumiałem?

Tak dokładnie. Przy przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje, natomiast po jego uruchomieniu światła dzienne się włączają i są wyłączane po włączeniu postojówek / mijania. Ten jeden kabel który jest wyprowadzony z centralki świateł dziennych odpowiada za ich uruchamianie i gaśnięcie a + i - jest bezpośrednio podłączony pod akumulator.

 

pod tym linkiem masz schemat który jest dostarczony wraz z lampami.

http://www.autometa.com.pl/akcesoria/lampy_jazda_dzienna-philips.html

Edytowane przez yoozva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Przy przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje, natomiast po jego uruchomieniu światła dzienne się włączają i są wyłączane po włączeniu postojówek / mijania. Ten jeden kabel który jest wyprowadzony z centralki świateł dziennych odpowiada za ich uruchamianie i gaśnięcie a + i - jest bezpośrednio podłączony pod akumulator.

 

pod tym linkiem masz schemat który jest dostarczony wraz z lampami.

http://www.autometa.com.pl/akcesoria/lampy_jazda_dzienna-philips.html

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.

Pytałem, gdyż było to dla mnie dziwne, gdyż większość pyta o "+" po stacyjce a nikt nie wpina się bezpośrednio pod aku z "+". Ten link podany przez Ciebie mówi jednak inaczej, ale to pewnie wszystko jest uzależnione od rodzaju lamp.

Ile taki zestawik kosztował, jeśli mogę spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...