Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

p11 144, 1.8 odczyt błędów


lukee84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, proszę o pomoc w odczytaniu błędów check, zrobiłem dzisiaj na spinacz i wywaliło mi takie błędy:

- 10 wolnych; 4 szybkie, 10 szybkich, 10 szybkich.

- 10 wolnych; 4 szybkie, 2 szybkie, 10 szybkich.

 

potem nie mogłem się połapać bo były dziwne błyski tak jakby; 1 wolny i 6 szybkich i 1 wolny i 4 szybkie.

czy to możliwe żeby były dwucyfrowe kody??

oczywiście pisząc 10 wolnych 4 szybkie itp miałem na myśli błyśnięcia kontrolki check engine

 

dziękuję i pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tymi samymi błędami?? 

EGR wykręć i przeczyść, sprawdź czy rurka drożna, sprawdź czujnik temeperatury, 

tzn. wcześniej nie robiłem na spinacz, byłem na kompie powiedział że druga lambda. podpowiedz gdzie ta rurka EGR i jak to trza czyścić najlepiej. a czujnik jak sprawdzić?? też przeczyścić?

a z tym katem to trza wymienić raczej?

Edytowane przez lukee84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj zdjęcie silnika, a może też i druga lambada padła, zastosuj tulejkę jak nei pomoże to sonda do wymiany 

motor 1.8

i dodam jeszcze że autko jest trochę zamulone tzn. ładnie ciągnie gdzieś do 5,5 obrotów potem tak jakby odcinka dusi się i nie przyspiesza

post-51500-0-12121900-1383079249_thumb.jpg

Edytowane przez lukee84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR to to coś koło czerwonej klemy, zamulony na gazie i PB?

tak

EGR to to coś koło czerwonej klemy, zamulony na gazie i PB?

tzn ta rurka metalowa czy ta kopułka czarna. zamulony na lpg i pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ta kopułka czarna :D, zmierz przepływke albo sprawdź regulację gazu

a jak zmierzyć przepływkę tzn gdzie się wpiąć? jak ustawić ten miernik? i ile powinna mieć przepływka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tymi samymi błędami?? 

EGR wykręć i przeczyść, sprawdź czy rurka drożna, sprawdź czujnik temeperatury, 

egr można przeczyścić sprayem do czyszczenia gaźników??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu moja primerka zamula już na 3.5 i na większych obrotach wcale nie ma mocy wczoraj jechałem i więcej niż 130km nie dało rady

Wymieniłem już przepływomierz zatkałem rurkę do EGR i wymieniłem sondę pierwszą bo był błąd

Zastanawiam się nad sprawdzeniem katalizatora i wymianą czujnika położenia wału najlepiej od kogoś podmienić ale nie ma od kogo chyba że ktoś chętny z okolic Działdowa NDZ

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...