Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spuszczanie paliwa


TU-134
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panowie i panie; czy  łatwo jest spuścić paliwo ze zbiornika ?


widzę ,że temat "trudny" bo nie ma odpowiedzi a ja dalej z kłopotem hmmmm ,co robić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zgadza się ,nie o to chodzi ,chodzi o to,że chciałbym spuszczać po to aby zrobić sobie "zapas" a do kanistra nie mogę wlewać więcej jak 10l bo nie przewiozę przez granicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym odkręcił przewód od filtra pod  maską   i elektryczną pompkę podpioł  ( choćby od spryskiwaczy szyb jakąś ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej na stary sprawdzony sposób z wężykiem do wlewu paliwa i zassać? Mało inwazyjnie i do przeprowadzenia w każdych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

próbowałem ale nic z tego nie wyszło ,przewód trochę wszedł i mimo pełnego zbiornika zasysa się powietrze

Edytowane przez TU-134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi do głowy jeszcze pomysł żeby wstawić trójnik z zaworkiem zamykającym pod siedzeniem przy pływakach - do tego pompka na 12V wpinana do zapalniczki. Podnosiłbyś siedzenie odkręcał kranik, rozwijał wężyk, pompka do zapalniczki i tankujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka pompka pokona opór tej w zbiorniku?

W zbiorniku jest pompka w dieslu ?  Jedynie pływak jest i smok z  siatkowym filterkiem.  Pompa jest mechaniczna przy silniku, 

 

Nie ma prostszego sposobu jak podpiąć się przed  filtr paliwa, nie trzeba nurkować  pod auto. Faktycznie trójnik można wsadzić ale musi być szczelny żeby nie zapowietrzał układu. W tym miejscu podpina się ogrzewania postojowe ( zalecenie webasto w instrukcji montażu ) więc raczej można.

   Wężyk do zbiornika trudno wsadzić w większości aut obecnie produkowanch bo rury prowadzące są pozaginane w dziwne sposoby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku jest pompka w dieslu ?  Jedynie pływak jest i smok z  siatkowym filterkiem.  Pompa jest mechaniczna przy silniku, 

 

Nie ma prostszego sposobu jak podpiąć się przed  filtr paliwa, nie trzeba nurkować  pod auto. Faktycznie trójnik można wsadzić ale musi być szczelny żeby nie zapowietrzał układu. W tym miejscu podpina się ogrzewania postojowe ( zalecenie webasto w instrukcji montażu ) więc raczej można.

   Wężyk do zbiornika trudno wsadzić w większości aut obecnie produkowanch bo rury prowadzące są pozaginane w dziwne sposoby. 

Nie zauważyłem, że to o diesla chodzi. No fakt. Ale o tej porze musiałem być już trochę "zmęczony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...