Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem ze wstecznym P11


sebek0904

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!
 Szukałem na forum ale nigdzie nie mogę znaleźć podobnego problemu przepraszam jeżeli przeoczyłem...
Posiadam Primerę P11 97r 2.0 16V problem ze wstecznym miałem w niej odkąd nabyłem auto przy wyjeżdżaniu np. z garażu albo miejsca parkingowego czasami (nie zawsze) wsteczny wyskakiwał tak jak by po prostu został nie wrzucony do końca ale kiedy się trzymało lewarek było ok... Ostatnio gdy cofałem na odc.10m przy obrotach 2.5 tyś do 3 tyś wsteczny wyskoczył mi z głośnym szczałem i próbowałem nawet trzymać lewarek i była taka sama sytuacja co nie daje mi spokoju bo wcześniej tego nie było... Dodam że biegi wchodzą tak jak wchodziły i nie ma żadnej różnicy ... przy niższych obrotach jest ok... Jak myślicie co może być uszkodzone??? 
Proszę o pomoc POZDRAWIAM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to szlak trafił synchronizator(wyrobiony wodzik?), lub coś innego. Tak czy inaczej jeśli chcesz się pozbyć problemu to albo wymiana, albo naprawa skrzyni-przy okazji wymiana łorzysk. . Żeby 2 razy nie robić. Na forum dużym uznaniem cieszy się gość z Siedlec. Poczytaj, może warto się wybrać do niego!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEO NFS ale ja słyszałem że rzadko się zdarza że jest synchronizator na wsteczny bieg... może wyrobił się wybierak czy coś takiego (chodzi mi o mechanizm który odpowiada za przełożenie biegu)... czyli że da się to naprawić a nie wymieniać skrzynie ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się naprawić ;-) Gdyby Ci mieliła zębami to kaplica, tak spoko. Poszukaj tematu o tym zakładzie w Siedlcach. Pamiętam że jakiemuś koledze opłacało się i to sporo zrobić dojazd coś ok.390km, i wyszło taniej jak w jego okolicy u magików od skrzyń. Robi na poczekaniu, czli umawiasz się na dzień-jedziesz i wracasz po paru godz. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koledzy dobrze radzą.

A drążek zmiany biegów ma duże luzy jak bieg wrzucony czy jest sztywny?

Może ma też luzy na krzyżaku od lewarka zmiany biegów i może też to ma jakiś wpływ.

Opisywałem temat i foto też jest w temacie .

Może będzie coś pomocne;)

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/66918-p11-jak-naprawic-luzy-lewarka-zmiany-biegow-primera-td/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...