Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maveric 2.4 trochę drobiazgów do zrobienia..


biocarp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

  Jestem nowy na forum i liczę na waszą pomoc aby dopracować swojego Maverica..

 

 Pierwsza sprawa to po odpaleniu po dluższym przestoju łańcuch trochę hałasuje tak przez sekundę max dwie...  czy cos z tym robic?

 

kolejna sprawa to elektryczne otwieranie prawej szyby..  słychac dziwne tykanie w nogach pasazera i przewód przełącznika sie bardzo grzeje...

 

jeszcze jedno to jak gwaltownie dodaje i ujmuję gazu to slychac z tyłu stuki.. takie szarpnięcia.. czesciej wystepują one przy jezdzie na wstecznym..

           

                                                                                                  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze  zdejm  kape zaworów i zobacz czy łancuch rozrządu jest luzny jak to sprawdz napinacz

drugie prawdo podobnie szyba ma luz na prowadzeniu i stawia duży opór i przewód się grzeje , rozbierz tapicerkę i sprawdz

trzecie wydaje mi sie ze albo krzyżak na wale albo wybite gumy na drążkach trzymających most

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym łańcuchem to w weeken sprawdze z tym ze doslownie sekunde po odpaleniu jest cisza...  mam nadzieje ze to nic powaznego..

co do szyby to sprawdzalem czy jej nie trzyma ale jest ok.. a jest moze gdzies jakis przekaznik?

a co do szarpania to jutro sprawdze czy jest luz..

dzieki serdeczne..

mam jeszcze pytanie co do wymiany plynu chlodzacego.. jak spuscic caly plyn z ukladu.. czy wystarczy zdjąc dolny wąż z chlodnicy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rozgrzanym silniku odkręć korek z chłodnicy i ściągnij najniżej położony przewód od chłodnicy.  tylko od płynu chłodzącego :)

bo np. w mojej chłodnicy jest jeszcze chłodzenie oleju na samym dole, ale to są cienkie przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rozgrzanym silniku odkręć korek z chłodnicy i ściągnij najniżej położony przewód od chłodnicy.  tylko od płynu chłodzącego :)

bo np. w mojej chłodnicy jest jeszcze chłodzenie oleju na samym dole, ale to są cienkie przewody

michał, u nas w bloku silnika z obydwu stron są jeszcze korki spustowe do płynu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie...  zawsze marzyłem o aucie terenowym :)   teraz jeszcze trzeba zrealizowac jedno marzenie..  terenówka do ostrego off road-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...