Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegub do P11 144 2000R 2,0 automat?


foorest1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy wiecie może jaki tam siedzi dokładnie przegub?

Mam sprzeczne informacje co do niego. No i gdzie najlepiej kupić bo PAN mechanik krzyknął mi 320zł i mnie ścięło z nóg... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robiłem przekładkę na manuala to półosie pasowały od automatu do zwykłej skrzynia, może to coś pomoże, który przegub potrzebujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie przgub firmy Metelli lub Cifam o parametrach ABS zęby 44,  średnica zewnętrzna 92, średnica pierścienia uszczelniającego 56, ilość zębów wewnętrznych 32, ilość zębów zewnętrznych 27. Ja mam takie założone po obu stronach. Zrobiłem około 15 tys. i nie narzekam. Zapomniałem o najważniejszej rzeczy- cena w granicach 150-170zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku skrzyni CVT półośki są z inną ilością zębów niż w manualu - bynajmniej od strony koła i jest to 27/25. W przypadku manuala to 27/32. W obu przypadkach ilość zębów ABS to 44.

 

Tak czy siak najlepiej wyjąć przegub i policzyć ile czego jest bo ktoś mógł przed tobą już wymieniać półośki i wtedy możesz mieć jakiś inny przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostać taki przegur? Jakaś masakra nigdzie nie mają :( Pomocy. Jak znacie miejsce gdzie mozna to kupić w normalnej cenie to piszcie. Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz wyjęty i zęby policzone?

 

Do mojej pasował od Primery W10 - wystarczyło przełożyć pierścień ABS, reszta pasowała.

 

Albo np. może taki będzie pasował:

http://www.noweczesci.pl/przegub-napedowy-kompletny-gsp,c,0-373-841142-429915/#informacje-produktowe

GSP 841142 cena 117 PLN

Tyle że ma 23 zęby wewnętrzne, może pasuje i się myliłem że CVT ma 25 zębów, może ma 23.

wyjmij, policz, wygooglaj odpowiedni w zadowalającej cenie.

Edytowane przez kn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemektom1992 napisał, że półosie są takie same w .manualnej i automatycznej skrzyni.Skoro tak, to i przeguby muszą być takie same.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja jasne tyle że zęby abs się nie zgadzają i trzeba przetoczyć przegub.

Jestem już umówiony z fachowcem w warszawie. Jak będzie wszystko ok. to namiar dam. 

Trzeba toczyć i trochę kombinować ale warsztat ze specjalizacją w przegubach więc ufam że będzie ok. 

Opiszę po naprawie. I mam nadzieję że ktoś z tego skorzysta bo ja usłyszałem w 5 hurtowniach 5 zdań i rozmiarów przegubów do P11 .144 w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to jest przeliczyć ilość ząbków na frezie. Z doświadczenia wiem, ze takie same przeguby sa w Td i 2.0 benzynie. Zęby ABS mogą sie jedynie różnić jeżeli pompa ABS jest Bosch albo zexel. Ale nigdy sie nie spotkałem żeby byly inne. Tak samo piasty sie niw różnią w żadnej wersji silnikowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej  Primerze P11.144 z 2001 wymieniałem przegub. Kupiłem i powinien pasować (wszystko się zgadzało w katalogach, rok, silnik) a tu lipa. Dopiero przeliczyłem zęby na półosi i porównałem dane z takim samym silnikiem jaki był montowany w P12.

Już dużo takich mieszanek miałem niby P11 po lifcie, a części pasują z p12. (np. filtr oleju etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i wszystko zrobione.

Ja zapłaciłem za komplet na stronę 250 zł więc cena super. Warsztat jest w warszawie na ulicy Rezedowej - okolice Marsa. Telefon do specjalisty 607957938.

Naprawdę facet wie co robi i nie trzeba mu nic tłumaczyć. POLECAM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...