Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia - 3 i 5 bieg


Gość jkbmichalski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jkbmichalski

Mam nadzieję, że nie dubluje tematu - szukałem informacji i nie mogę znaleźć.

 

Terrano 2.7 TDI, 2/3, 2000 r. - przejechane 172 000 km.

 

Jest problem ze skrzynią biegów. Była wyjmowana, ale wygląda w środku na sprawną - brak opiłków itp.

 

Na biegach, które wrzucane są do przodu skrzynia "szumi". Co ciekawe wrzucając 3 i jadąc pędem bez gazu - szumi, wciskając gaz kiedy skrzynia ciągnie jest normalnie. Na biegu 5 jest odwrotnie - wciskając gaz - szumi - odpuszczając jest cisza.

 

Bardzo męcząca sprawa w dłuższej trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na jedynce przy dynamicznym ruszeniu  albo na podjeździe słychać przychaczanie jakiś trybów...

przychacza tak już długi czas... czekam aż to się rozleci

kumpel z jednego warsztatu, parchowiec, mnie przekonał że czekanie to najlepsza metoda walki ze skrzynią

 

mówi że w parchu jest tak że huczenie to nic, ważny jest moment "wyskakiwania biegu". Od momentu w którym zaczyna wyskakiwać trójka, skrzyni zostały góra 2 lata :)

 

u mnie jeszcze nic nie wyskakuje, więc twierdzi że 3 lata to spokojnie pojeździ...

 

dokonaliśmy zakładu o flaszkę i "eksperyment w toku" póki co próg "dynamicznego ruszania" się obniża ale od początku gadki "wymienił bym skrzynie bo się kończy" mija już rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jkbmichalski

Witam oczywiście wszystkich ;)

Co do tego problemu, to sam miałem w ręku rozebraną tą skrzynię u mechanika - z tego co mówił i pokazywał wszystkie łożyska ok, żadnych opiłków przy magnesie.

 

Jego teoria to lekko niezsynchronizowane zębatki. W sumie to dziwne, bo szumi tylko na 3 i 5 - a wkur**a niesamowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam laweta... w najgorszym możliwym przypadku będę ok 40-50 km od domu...

 

nie ma bata żebym jakiegoś zioma nie wyprosił o hol na takim dystansie, tak jak nie ma szans żebym nie pojechał po jakiegoś kumpla któremu śmietnik padnie w trasie

 

taka straż sąsiedzka :)

 

pozatym... póki co to przepowiednia się sprawdza i obawiam się o to że będę musiał tą flaszkę postawić...

w ramach sabotażu wlałem tam hipol..."załatwiony" na kopalni... taki folklor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... a to Lemmy spalił tęczę? Bo była za mało motorheadowa? :

 

to faktycznie może tłumaczyć absencję...

 

no i tylko Lemmy mógł spalić niepalną tęczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oczywiście wszystkich ;)

 

Co do tego problemu, to sam miałem w ręku rozebraną tą skrzynię u mechanika - z tego co mówił i pokazywał wszystkie łożyska ok, żadnych opiłków przy magnesie.

 

Jego teoria to lekko niezsynchronizowane zębatki. W sumie to dziwne, bo szumi tylko na 3 i 5 - a wkur**a niesamowicie. 

 

hehe .... lekko niezsynchronizowane zębatki co to w ogóle znaczy ? albo coś źle usłyszałeś albo gość nie wie co mówi.

 

nie bardzo rozumiem jak zębatki mogą być niezsynchronizowane co to w ogolę za określenia czyli że co nie zazębiają się niby jak trzeba  tak same z siebie? niby jak trzeb szukać przyczyny a nie wina zębatek -  jakieś herezje, jak ktoś jest ciekawy jak brzmi niezazębiająca się zębatka to proponuje na własną odpowiedzialność wrzucić wsteczny jak auto się toczy ..hrzxyy (nasze na wstecznym nie mają synchronizacji - w sensie teoretycznie istnieje taki model co ma ale nikt go nie widział nigdy bo to na USA jakaś wersja była tylko)

 

moim zdaniem po prostu łożyska do wymiany za duże luzy i przekasza się wałek i to główny pewnie  - 3 jest od przodu względem płyty, 5 z tyłu, wyje gdy się "ugina" na łożyskach i zęby pod innym kątem pracuję ze sobą.

w tą sama stronę wałek będzie odpychany gdy na 3 jest napęd od wału i gdy na 5 od silnika - dla humanistów :) złap kawałek kija w rękę i trzymaj po środku ... jak naciśniesz po lewej w dół (od wału) to masz taki sam efekt jak podniesiesz po prawej (od silnika) siła zmienia zwrot a efekt ten sam ;)

 

i przypomnę co już wielokrotnie pisałem łożyska wałków wymienia się wszystkie anie jedno !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkbmichalski ? ....

 

 

 

witaj kolego! powiedz lepiej jaki termin ci odpowiada, bo wiesz...każdego miesiąca robimy sobie taki wieczorek dyskusyjny...piwko ognisko i takie tam...no do rana przeważnie schodzi...oczywiście składkowe wszystko żeby gospodarza nie naciągać, jako pierwszy dołączyłeś do nas w tym mies. ...więc sam rozumiesz, ale tylko namiary na parking nam podaj... o resztę nie musisz się troskać...i trochę worków na śmieci na drugi dzień by się przydało....bo po ostatnich harcach w Żywcu nawet nas pożegnać nie wyszli ...  :huh:

 

 

                                                                                                                        j. "lemmy" michalski

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wcale nam nie łyso... wiadomo że jak się chce bezkarnie spalić niepalną tęczę to trzeba mieć dobre alibi...

 

też oglądamy kryminalne zagadki Nowego Yorku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...o nazwsko chodzło  :D

ja zająłbym się tęczą ...i budunkiem vis'a'vis , bliżej mi do V.Vickernesa niż R.Dmowskiego ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym Dmowskim to ja mam ubaw jak Jarosław mu kwiaty u stóp kładzie... :)

 

Romanowi Dmowskiemu, zwolennikowi ścisłej współpracy z Rosją, Rosyjskiemu posłowi na Dumę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jkbmichalski

jakieś 300-400 bez nissanowego pod V-kę

P1090852.JPG

 

Pod V-ke? Nie do końca rozumiem. Czy masz może oznaczenia tych łożysk? Nie mogę znaleźć katalogu na podstawie którego mógłbym znaleźć odpowiednie parametry i zamówić części.

 

Co jakiego modelu pasuje ten zestaw, który jest powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez łożyska a raczej złożenia igiełkowego pod piąty bieg tego po prawej nissana

nie ma gotowego zestawu do kupienia tyle to mnie wyniosło jakoś,

nie ma takiego katalogu, rozkładasz skrzynię i masz oznaczenia łożysk - idziesz do sklepu z łożyskami i kupujesz ceny (30-80zł), jak chcesz z katalogu idziesz do aso ceny 150-250 za łożysko

moje poszukiwania doprowadziły mnie do wniosku że było kilka rożnych wersji, po prostu trzeba sprawdzić.

 

kurcze jeszcze coś mi przyszło do głowy co może być z ta twoją skrzynią ... ale zapomniałem :( starość


i jak tam z ta skrzynka kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nastały chłody no następne zjawisko się uwidoczniło. Na zimnej skrzyni huczy coś z okolicy drążka zmiany biegów więc pewno skrzynia. Nie jest to jakieś zgrzytanie ale raczej świst na 3 biegi po przekroczeniu 3 tysi obr. Po kilometrze ustaje. Niby świeży olej zalany choć nie wiem jaki i tyle co trzeba ale raczej podmienię go na mi znany. Po za tym bez zmian biegi nie haczą, płynnie wchodzą. Więcej efektów dźwiękowych trudno zaobserwować bo po zagrzaniu cichnie no i ze względu na aurę trudno było wyższe biegi potestować na białym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie neutralne na reduktorze aby wykluczyć hałas z kół czy wałów i mostów, No i ciszej, łatwiej osłuchać.

Edytowane przez Dżem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Panowie i z góry przepraszam za powtórzenie tematu, ale jestem w kropce i zależy mi na czasie. Mam problem ze skrzynią biegów. Mechaniki po rozkręceniu powiedział mi, że rozsypało się łożysko główne na podporze i jeden tryb starty, ale że są one niby obok siebie to dwa do wymiany. Doradzi ktoś mi coś ? :( Cena itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zużytych zębatek szukałbym skrzyni bo teraz policz koszt wszystkich łożysk+zębatki(nie wiadomo czy dostępne), do tego kompetencje mechanika czy to wszystko "inteligentnie" z zachowaniem wszystkich luzów poskłada, czy też powrzóca do obudowy byle jak. Hugh coś ci może o tym powiedzieć albo poczytaj jego wątek o skrzyni.

Edytowane przez fikolek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...