Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P11 - pilot otwiera drzwi, ale nie zamyka


GNIADY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

mam prośbę o pomoc:

 

 

nowy post w sprawie starego, ale jarego i dobrego samochodu:

 

 

W mojej Primerze P11 97r mam problem z centralnym zamkiem:

 

- kluczykiem zamyka się i otwiera - wszystko OK

 

- pilot otwiera wszystkie drzwi, ale nie zamyka; jest charakterystyczne "cyknięcie", kierunkowskazy raz się zapalają, ale drzwi pozostają otwarte...

 

Wiem, że jest to temat powielany, ale najczęściej w ogóle pilot nie działał, dlatego pozwoliłem sobie napisać.

 

będę mega wdzięczy za wyjaśnienie jak to naprawić, bo nie jestem biegły jeżeli chodzi o prądy....

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz pilot, oryginalny w kluczyku czy dokładany ?

Jeśli opcja pierwsza to spróbuj go zaprogramować, procedura jest gdzieś opisana na forum.

Opcja druga to padł dokładany sterownik od centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowanie nic nie dało. W dalszym ciągu drzwi z pilota otwierają się bez problemu, natomiast nie chcą się zamknąć...

Edytowane przez GNIADY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam odwrotnie ale znam przyczynę. Wypalony przekaźnik w centralce zamka. NIe wiem gdzie to w P11 ale pewnie tam gdzie w .144. Czyli puszka nad bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale centralka od zamków w P11 jest pod plastikiem po lewej stronie od pedału sprzęgła

Edytowane przez marlos90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to wygląda jakby odbiornik pilotów nie wysyłał sygnału do zamknięcia drzwi, odbiornik ten powinien być po prawej stronie od kierownicy, nad pedałem gazu, zajrzyj tam, odłącz może coś jakiś kabel nie łączy - będziesz musiał zdemontować półkę pod kierownicą ( ten schowek ) jak to nic nie da to zajrzyj do centralki zamka jest po lewej stronie od pedału sprzęgła - a jak nadal nic to tylko miernik i sprawdzanie czy jest sygnał zamykania drzwi w kablach jak naciskasz przycisk na pilocie, i zamki sterowane są minusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie jest podajże na żółtym przewodzie od centralki, sprawdzisz przez przyłożenie jakiegoś kabelka z centralki do masy.

Jeśli potrafisz czytać schematy elektroniczne to mogę podesłać manuala do P11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schematach w ogóle się nie znam, wiec nawet nie przesyłaj. Jutro rano sprawdzę odbiornik i centralkę.

 

Wg wszelkich danych wygląda to na odbiornik, bo kierunki migają i jest "cyknięcie"...

 

Dzięki wielkie Nissanmaniak za pomoc!


Wszystko rozebrane i tak:

 

- centralkę znalazłem (prostokąt Siemensa). Za nią były dwa niebieskie przekaźniki, nie wiem od czego, bo jak je wypiąłem to w dalszym ciągu pilot zamykał, ale nie otwierał, więc wnioskuję, że nie są związane z centralnym zamkiem

 

- nad pedałem gazu było jakieś białe coś przykręcone do półki, czarny przekaźnik od wycieraczki tylnej szyby... i nic więcej nie znalazłem.

 

 

Od Siemensa wszystko odłączyłem i podłączyłem, ale bez zmian. Wiec pozostaje chyba wizyta u elektryka.

 

post-77569-0-56119400-1384597761_thumb.jpg

post-77569-0-59083800-1384597774_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwa niebieskie przekaźniki za centralką zamka to od ogrzewania szyby jeden, drugi od ogrzewania lusterek jak dobrze pamiętam

 

to białe coś to głośniczek (czasami piszczy jak zostawisz na światłach samochód, a wyjmiesz kluczyk ze stacyjki), a odbiornik do pilota to prawdopodobnie ta skrzyneczka na pierwszym zdjęciu z naklejką 2. Wchodzą tam dwie większe kostki i jedna mała z jednym kablem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. To z nr 2 to odbiornik - opisany itp, firmy SIEMENS, wchodzą dwie kostki + antena. 

 

Czego jeszcze szukać? Przekaźnika od centralnego zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za plastikiem przy sprzęgle jest główny moduł  centralnego zamka (czarna nie duża skrzynka z napisem Nissan z dwiema kostkami ).

Weź kawałek przewodu, jeden koniec przyłóż gdzieś do masy a drugi do przewodu wychodzącego z kostki.

Zamykanie to przewód jasno zielono czerwony.

Otwieranie to przewód żółto czerwony.

Ale nie dam głowy, tak ze schematu wyczytałem, jeśli nie będzie reakcji to możesz próbować przez sprawdzanie kolejnych przewodów, sterowanie jest przez masę wiec zwarcia nie zrobisz.

Jeśli wszystko będzie ok, to do wymiany będziesz miał sam sterownik do pilota, a wtedy oryginał lub "placówka" z dołączanym pilotem za 35zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przewodami wszystko się normalnie zamyka i otwiera. Wiec uszkodzona jest za czana skrzynka - moduł centalnego zamka.

 

Poszukam na allegro używki i zobaczymy co będzie dalej.

 

Dziękui wszystkim na pomoc!


Zamek zaczął nagle sam działać - dlaczego? Nie mam zielonego pojęcia! W tych rocznikach tak widocznie jest! 

 

Dziękuje wszystkim za pomoc i zamykam temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...