Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Czy ktoś kupował chłodnicę do 1.8?


stachoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie
Mam pytanie czy ktoś na forum kupował  chłodnicę wody do primery p11.144 1.8 i
jaka to chłodnica (firma ewentualnie nr)? Kilka miesięcy temu pękł króciec i
mechanik nie mógł znaleźć  nowej chłodnicy (tylko oryginał) i naprawiał stara
(spawał króciec), ale jest lekki wyciek tak mi się wydaje. W katalogu nissana
nr chłodnicy to 214109F600, takich nie ma w sklepach ewentualnie piszą, że
214109F500 do 1.8, ale według katalogu to jest do silnika 1.6
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Mam pytanie czy ktoś na forum kupował  chłodnicę wody do primery p11.144 1.8 i

jaka to chłodnica (firma ewentualnie nr)? Kilka miesięcy temu pękł króciec i

mechanik nie mógł znaleźć  nowej chłodnicy (tylko oryginał) i naprawiał stara

(spawał króciec), ale jest lekki wyciek tak mi się wydaje. W katalogu nissana

nr chłodnicy to 214109F600, takich nie ma w sklepach ewentualnie piszą, że

214109F500 do 1.8, ale według katalogu to jest do silnika 1.6

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

ja kupiłem NISSENS i jest spokój. wcześniej miałem tańszą THERMOTEC ale zaczęła po roku cieknąć

http://www.iparts.pl/auto-czesci/chlodnice-wody,nissan,primera-p11-1996-06-2001-12,1-8-16v-114km,80-1899-13670-100103.html

 http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&gru=902000000&typ=13670&wsk=O&msg=NISSAN PRIMERA (P11) 1.8 16V Chłodnica silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, odnośnie chłodnicy do 1.8 p11.144. W primerze z 2001 r, obydwa króćce od wody są po prawej stronie, tak samo jak w p12. Mam pytanie, czy ta chłodnica z p12 będzie pasowała do p11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

 

Mam ten sam problem, dostanie chłodnicy (214109F600 or 214109F602) graniczy z cudem, moje poszukiwania trwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety koledzy to jest najgorszy temat jaki istnieje w Qg1.8. Na rynku wtórnym upolować wersje Eu graniczy z cudem. Nie istnieje zamiennik. Tylko ori za 330 taniej z programem you nissan. Ale to i tak ok9paczek + czekanie. Można żeźbić z angola 1.8 ale trzeba kupić kompletny zespół z osprzętem wiatrakowym. Małe przesunięcie dolnego mocowania i sztukowanie lub nowy wąż do krućca chodz jest po tej samej stronie lecz dalej wsunięty.

Natomiast tym kolegom gdzie awarią jest tylko końcówka odradzam spawanko! Szkoda kasy bo efekt może być marny. W tym przypadku najlepsze jest wprasowanie na gorąco tulejki. Jak ktoś nie ma jak dotoczyć znajdzie w sklepie chydraulicznym, końcówke z gwintem, gdzie gwint wkręcamy na gorąco tak żeby koniec znalazł się w głównym "korycie" i dodatkowo uszczelniamy(klej pcv,poolsypilin i.t.d.). I mamy piękne wyjście na wąż.

Tym co przegniła-szukać!!! Kombinować z angola(+wiatraki!!!). NIESTETY KUPIC NEW ORI :-(

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...