Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

odpowietrzniki mostu


siara74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mam pytanie czy głębokosć brodzenia jest okreslona przez odpowietrzniki mostu ? zasys powietrza ?czy jeszcze cos innego ?

uszczelki w drzwiach mam ok ,czy muszę soś zrobić żeby można było wjechac w wode 70-80 cm anie jak podaje książka 50 cm?

czy skrzynia biegów  i reduktor też ma odpowitrzenie

z góry dzięki za podpowidzi

 

 

co muszę zrobić zeby codzinnie przejeżdżac przez wode około 70-80 cm ?

Edytowane przez siara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwa mosty, skrzynia, reduktor i zbiornik mają odpowietrzenia 

o ile 4 z nich są doprowadzone do komory silnika i nie ma z nimi problemu ... o tyle odpowietrznik tylnego mostu znajduje ujście w belce poprzecznej ramy... i tutaj masz 3 opcje do wyboru:

-przedłużasz go i wyprowadzasz jak najwyżej w tylnej części nadwozia

-przedłużasz aż do komory silnika

-przedłużasz do odpowietrznika skrzyni lub red. i tam wpinasz się poprzez trójnik

nie wiem czy zdrowo i bezpiecznie będzie podpiąć się pod ten ze zbiornika dlatego nie proponuję

 

ale odpowietrzniki to jeszcze nie koniec zabawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer silnika masz przy lewarku zmiany biegów, pod schowkiem  na kokpicie. można go nieco podnieść. Wszystko jest do zrobienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem kiedyś tak do 2h dziobem w rowie z błotem różniasto majstrując koło auta aż  w końcu ściągnąłem  holownik. Wynik? Oprócz urwanego zderzaka na przedzie po "rwaniu" auta parę ślimaków w reflektorze  :D i przez jakiś czas zawieszający się rozrusznik. Tak wiec o rozrusznik bym się obawiał. Podobno są jeszcze przy przednich kołach łożyska igiełkowe i trzeba je co jakiś czas przesmarować bo przy manualnych sprzęgiełkach brak szczelności i woda penetruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak "skuteczne" uszczelki...

 

ja bym wręcz stwierdził że podstawą przy częstym brodzeniu będzie wywalenie wszelkich możliwych dywaników i wytłumień... tak żeby korki supstowe były na wierzchu

- sprawdzić czy gumowe uszczelnienia drążka zmiany biegów jeszcze są w całości

- bardzo czeste leżenie pod autem ze smarownicą...

- częste wymiany olejów przekładniowych... 

 

i tak to dostanie po tyłku... topienie auta nie jest takie do końca "obojętne" dla jego kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przekaźniki szyb w prawym słupku przy nogach pasażera...

...w bagażniku otwór którym wychodzą wiązki do oświetlenia tablicy i do haka...

 

no i pora roku też ma chyba znaczenie, co innego brodzić latem a obecnie przy temp. oscylujących w nocy koło zera ...wszystko co nie spłynie, podczas przymrozków nieco spuchnie i wtedy... :thumbsdown:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siara chyba skrót do pracy odkrył , bo skoro codziennie... :)

może zabieraj co dnia po parę kamieni i z czasem jakąś kataraktę stworzysz bo po wiosennych roztopach to już nie będzie 80 cm

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dojazd od domu prze drogę którą 2-3 razy do roku zalewa i woda stoi  tydzień dwa ,parę przejazdów dziennie , przeważnie nie jest wyżej niż do kolan ale w tym roku na wiosne to było 60-70 cm ,więc przed natępna wiosna trzeba zadbać o auto

może ma ktoś pomysł na uszczelnienie tego rozrusznika ?

po przejazdach przez wode potrafiło zapalić się ładowanie  i chwilowy brak wspomagania ,wymienie paski na nowe i zobaczę czy ten problem ustąpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...