Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czujnik abs almera N15


lupiniok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Może ktoś jest w stanie udzielić mi informacji na temat czujnika ABS w almerce n15 rok 96,1.4,75KM. Po podłączeniu komputera okazało się że mam uszkodzony tylny lewy czujnik ABSu. Pytania moje są takie:

1. Czy kupować oryginalny używany czy nowy jakiś zamiennik?

2. Jak jest z wymianą tego czujnika tzn czy są jakieś większe problemy czy można to zrobić samemu a jak są problemy to na co zwrócić uwagę?

3. Czy po wymianie trzeba jakoś kasować błąd czy kontrolka sama zgaśnie?

Za przekazane info z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wszystko jedno jaki. byle działał tzn był sprawny, brałbym co tańsze i na wszelki wypadek w Twoim wypadku przedliftowy czujnik, jeśli na tyle była różnica przed i po lifcie.

2. można samemu, przy czym z przodu to po dobroci nie wyjdzie, wiem  o musiałem robić, z tyłu nie wiem jak jest, chyba łatwiej go wywalić z piasty. Tak czy inaczej wyjecie starego=zniszczenie cewki czujnika, przynajmniej z przodu.

3. kontrolka sama zgaśnie

 

a tak na poważnie, też mam problem z tyłem, ale zanim wymienisz sprawdź że to na pewno czujnik a nie kabel. Na wysokości końcówki progu jest wtyczka od tylnego czujnika, wypnij ją, weź multimetr, zmierz opór czujnika, bo może on jest ok a tylko kabel się gdzieś zniszczył.przerywa. Jaki masz kod? 35, 36? Kody można sprawdzić samemu gratis, bez komputera...poszperaj "abs diagnostyka n15 itd."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo. Dzięki za wyczerpujące info. Niestety nie wiem jaki mam kod bo
sprawdzał mi to elektryk i coś tam odczytał na kompie po angielsku.
Najpierw mu wyszło że lewe tylne koło a potem się przejechał parę
metrów, hamował i wyszło że czujnik a nie pierścień. Jakbyś mógł
napisać ile omów powinien mieć sprawny czujnik to byłbym w stanie to
sobie sprawdzić.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...