Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] GA16DE Za duże spalanie


siergiej142
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojt_mk..

Mam pytanie do ciebie, czy strzela ci w wydech gdy puszczasz gaz i hamujesz silnikiem ( podczas pracy na gazie) mam ten sam silnik z tym ze instalacja bingo s4, a tak na marginesie długość przewodu doprowadzającego gaz do miksera ( filtra powietrza) nie powinna przekraczać 50cm (spadki ciśnienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ciebie, czy strzela ci w wydech gdy puszczasz gaz i hamujesz silnikiem ( podczas pracy na gazie) mam ten sam silnik z tym ze instalacja bingo s4, a tak na marginesie długość przewodu doprowadzającego gaz do miksera ( filtra powietrza) nie powinna przekraczać 50cm (spadki ciśnienia)

W Bingo da się ustawić cut-off, ale myślę że powinieneś sprawdzić kąt wyprzedzenia zapłonu. Kiedyś jak miałem Almerkę 1.4 z II-gen, to też mi prychał po tym jak mechanik na moje życzenie wyregulował kąt wyprzedzenia , tylko jak się okazało "trochę" się pomylił i zapłon miałem cofnięty o kilka stopni zamiast książkowych 10(+/-2). Jak masz oryginalny rozrząd i przebieg jak w podpisie lub większy to pewnie łańcuch  jest "ździebko" rozciągnięty (2 w zasadzie) i timing się trochę rozjechał od czasu jak go fabryka ustawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ciebie, czy strzela ci w wydech gdy puszczasz gaz i hamujesz silnikiem ( podczas pracy na gazie) mam ten sam silnik z tym ze instalacja bingo s4, a tak na marginesie długość przewodu doprowadzającego gaz do miksera ( filtra powietrza) nie powinna przekraczać 50cm (spadki ciśnienia)

Tak strzela mi właśnie wtedy jak napisałeś. Mam kumpla, który też ma ten sam silnik, tylko że w nissanie sunny i tez dzieje mu się to samo.

o czujniku to już było wspomniane, wadliwy termostat powinien być "widziany" na wskaźniku temp w kabinie,zwłaszcza zimą (jak szybko auto się rozgrzewa podług wskźnika?).

Na początek niech siergiej pozatyka tą dziurę o której pisał. 

Wg zdjęć to niestety I-sza gen , ze śrubą - naprawdę szkoda silnika na to. Moze chciaż zrobić z tego II-gen na BingoS4 z krokowcem - komplet nówka za 250 pln + ewentualnie "lepszy mikser" o którym było wyżej.

 

Acha i widzę że jest urżnięta rura dolotu, niechybnie przez gazmenów, bo w miejscu "puszki rezonansowej" wpakowany jest parownik - się na "tuningu" nie znam, ale możliwe że "krótki" dolot zmienia charakterystykę pracy silnika...

Auto wg wskaźnika rozgrzewa się dosyć szybko, parę minut i już jest na połowie skali i wyżej mi jeszcze nigdy nie weszło.

To nawet nie wiedziałem, że to 1sza generacja. Chętnie zrobiłbym 2gen, tylko nie wiem co do tego jest potrzebne.

Rurę dolotu urżnął mi mechanik, jak wymieniał reduktor. Mowił, że to nie ma znaczenia i że przynajmniej będzie sobie ciepłe powietrze brał. I tak a propos dolotu, to zaraz przed puszką filtra mam w tej rurze takie jakby ograniczenie zrobione domowym sposobem z jakiejś zakrętki, żeby nie wchodziło za dużo powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak strzela mi właśnie wtedy jak napisałeś. Mam kumpla, który też ma ten sam silnik, tylko że w nissanie sunny i tez dzieje mu się to samo.

Auto wg wskaźnika rozgrzewa się dosyć szybko, parę minut i już jest na połowie skali i wyżej mi jeszcze nigdy nie weszło.

To nawet nie wiedziałem, że to 1sza generacja. Chętnie zrobiłbym 2gen, tylko nie wiem co do tego jest potrzebne.

Rurę dolotu urżnął mi mechanik, jak wymieniał reduktor. Mowił, że to nie ma znaczenia i że przynajmniej będzie sobie ciepłe powietrze brał. I tak a propos dolotu, to zaraz przed puszką filtra mam w tej rurze takie jakby ograniczenie zrobione domowym sposobem z jakiejś zakrętki, żeby nie wchodziło za dużo powietrza.

Owszem paten z zakrętką by swego czasu znany, jako anitdotum na gasnący silnik przy wysprzęglaniu/dojeździe do świateł.

Termostat wydaje się być ok.

Do II gen potrzeba krokowca na wężu, sterownika i emulatora sondy lambda - jak napisałem w zestawie nówka sztuka komplet 250 pln. 

Edytowane przez Darek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...