Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kilka problemów do rozwiązania po zakupie terrano


Gość flaytec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to chyba, że w jedynce jest to inaczej wymyślone... w tego co widzę na Twojej fiszce to do linki idącej od dźwigni ręcznego jest przymocowany element tak jakby "rynienka" do której ślizgowo wchodzi jedna z linek tylnych. A obie linki tylne są skręcone ze sobą nieco bardziej z tyłu. Wtedy obie linki tylne nie sa jednakowej długości i dodatkowo jedna z nich zakończona jest beczką a druga osadzeniem beczki. Generalnie zasada działa jest podobna tylko w T2 minimalne różnice długości linek kompensowane są innym odchyleniem tego elementu mocującego a w T1 przesunięciem się złożenia dwóch linek tylnych w "ślizgu" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze samemu wejść  pod auto bo zleciłem parę rzeczy warsztatowi ale na tym się rozłozyli,sami nie dorobią a nie mają już tej części bym ja dorobił.... Wyjdzie pewnie tak ze samemu zaprojektuję te cześć co ma to wszystko łączyć bo będzie szybciej niż szukać tego co tam było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjęcie tego elementu tylko na kompie jak znajde dziś czas to ci tu zapodam. U mnie ma on kształt krótkiego prostego ceownika z otworami na linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Takie coś takiego jest na tym rysunku ,wykonałem  podobne i im zaniosłem ale bez trzymania się wymiarów których nie znam podobno im to nie spasowało , na tym rysunku serwisówki widać jakby otwór centralny na ten gwint z nakrętką od linki głównej, brak jakiś mocowań właśnie do linki P .L .....Byłbym wdzięczny za zdjęcie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie wygrzebałem ...

 

18e50f7d4679a831.jpg

 

to jest wygięta rynienka, na spodzie leży linka do koła ...wyżej są otwory do przełożenia linki głównej( tej do kabiny)

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemy w T2 to inaczej wygląda są inne linki poczekaj po południu ci to pomierze i dam zdjęcie

Edytowane przez fikolek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Arek mówił że całkiem bystry z ciebie gość... :)  i chwalił, bardzo chwalił

dobrze mieć takiego ziomka... :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko przez tą mobilną wersje nie wyświetla profilu a po przeczytaniu kilku postów pomieszały mi sie samochody i święcie przekonany byłem że chodzi o 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. !!!! :thumbsup:

 

Przyda mi się też to zdjęcie bo mam w kiepskim stanie ramę i tak naprawdę uważam ze jest zle skonstruowana- . Sprężyny tylne siedzą w takich gniazdach z dość cienkiej  blachy przyspawanych bezpośrednio do ramy..z czasem to musi się rozsypać i czytałem już ze komuś wskoczyły sprężyny do bagażnika...u mnie jest tam spora korozja.

 

Moim zdaniem tam powinna być poprzeczna kwadratowa belka z rozszerzeniem na te sprężyny- wtedy było by to dożywotnie. Jak bym projektował auto to tak bym to miejsce zrobił.Zamierzam jednak te miejsca wzmocnić jakoś inaczej bez zdejmowania budki ,ale spawanie zostawiam na sam koniec.Jutro jedzie do warsztatu gdzie zakładają gaz usunąć nieszczelność... Jeszcze raz dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać jak będziesz chciał coś przy ramie majstrować, trochę w temacie jesteśmy z Hughiem  :)

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Odebrałem auto od mechanika..nie działa mi teraz obrotomierz...(przed wizytą w warsztacie działał) :thumbsdown::angry:

Ręczny zrobili tak że świeci się cały czas kontrolka z wykrzyknikiem... :rolleyes2:

Echh....ale mam przynajmniej zmienione sprężyny i działają już zamki .

Byłem w dobrym serwisie auto gazu  teraz ,podpieli pod komputer itp, nie stwierdzili nigdzie uchodzenia gazu...Miał nisko ustawiony próg przejścia na gaz,wiec trochę się dowiedziałem o aucie i o zasilaniu gazem....Ale ogólnie to jestem zniechęcony i chętnie bym go sprzedał nawet ze stratą,Jak ktoś chce to pisać,4400zł (kosztował mnie ponad 5000 zl z naprawami ) oc do lutego,przegląd na rok.

Ramę umiem wzmocnić i robiłem już z gorszymi o wiele ramami niz w tym terrano.Porobię teraz parę drobiazgów jak estetyka uszczelek pod oknami,może przyciemnię szyby i dopiero wezmę się za spawanie.Udało mi sie po instalacji dojść do obrotomierza i ponownie działa .

 

 

Wieczorem jak robiłem z obrotomierzem po uruchomieniu i zgaszeniu silnika znowu przy aucie wyczułem gaz....pojechałem ponownie do tego auto gazu i stwierdzili ze zawór raz zamyka(odcina) a raz nie...i ze instalacja ma już 5 lat i membrana jest twarda i w ogóle trochę za mały reduktor jak do mocy tego auta i zalecają założenie nowego za 450zł...

Edytowane przez flaytec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sam reduktor wiem - 250zł nawet mi proponowali ze mogę kupić u nich i zakładać samemu dla zbicia kosztów..Ale oni wymienia jeszcze parę drobiazgów rurki itp które musiałbym kupić wiec mysle ze te 450zł z robocizną i po 2 godz mam gotowe auto to jest dobra opcja.

 

Tylko teraz chyba najpierw wzmocnię te ramę a reduktor zostawię na koniec,bo kupiłem ładna płytę 5mm i mogę ja sobie odpowiednio powycinać :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Odebrałem auto od mechanika..nie działa mi teraz obrotomierz...(przed wizytą w warsztacie działał) :thumbsdown::angry:

 

Ręczny zrobili tak że świeci się cały czas kontrolka z wykrzyknikiem... :rolleyes2:

 

Echh....ale mam przynajmniej zmienione sprężyny i działają już zamki .

 

Byłem w dobrym serwisie auto gazu  teraz ,podpieli pod komputer itp, nie stwierdzili nigdzie uchodzenia gazu...Miał nisko ustawiony próg przejścia na gaz,wiec trochę się dowiedziałem o aucie i o zasilaniu gazem....Ale ogólnie to jestem zniechęcony i chętnie bym go sprzedał nawet ze stratą,Jak ktoś chce to pisać,4400zł (kosztował mnie ponad 5000 zl z naprawami ) oc do lutego,przegląd na rok.

 

Ramę umiem wzmocnić i robiłem już z gorszymi o wiele ramami niz w tym terrano.Porobię teraz parę drobiazgów jak estetyka uszczelek pod oknami,może przyciemnię szyby i dopiero wezmę się za spawanie.Udało mi sie po instalacji dojść do obrotomierza i ponownie działa .

 

 

Wieczorem jak robiłem z obrotomierzem po uruchomieniu i zgaszeniu silnika znowu przy aucie wyczułem gaz....pojechałem ponownie do tego auto gazu i stwierdzili ze zawór raz zamyka(odcina) a raz nie...i ze instalacja ma już 5 lat i membrana jest twarda i w ogóle trochę za mały reduktor jak do mocy tego auta i zalecają założenie nowego za 450zł...

Co do kontrolki od ręcznego to u mnie jest to samo, ale działa mi tylko jedna linka.

 

a zgazem jeżeli reduktor nie jest taki sam to tylko wygląda, że szybka robota. Ale wyjdzie kawałek rurki kawałek wężyka, a nie zawsze jest pod reka, do tego ustawienie. Więc te 450zł z robocizną to taka umiarkowana cena.

 

A do tyraczki nie zrażaj się tak szybko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie być żadnej linki i ma się świecić po zaciągnięciu (podniesieniu wajchy), włącznik jest wewnątrz kabiny:

 

07342a8cba6cffd1.jpg

 

fe67d296a7b9f679.jpg

 

odnośnie gazu, na głównej str. masz temat i przeważnie Dino jest pod ręką gdybyś na szybko potrzebował porady  :wave:

 

Czifu dobrze radzi, nie spodziewałeś się chyba fajerwerków za 5 tys. ... porobisz sobie, poznasz auto, i nie przeliczaj od razu wszystkiego na pieniądze...satysfakcji kupić nie można, :thumbsup:  

jakby coś to do usług...

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM TOTALNY PROBLEM ! :huh:

 

Auto u mechanika,zamawiane części, miała być nowa instalacja gazowa itp 

 

Pojechałem do urzędu komunikacji przerejestrować a tam zatrzymano mi dokumenty...

 

Powód- wbity przegląd nie figuruje w bazie danych-.... czyli rozumiem jest lewy... :thumbsdown:

 

Automatycznie idzie to na policje i sprawa w sądowa ,tyle tylko ze data przeglądu jest sprzed daty jaką mam na umowie wiec będę tylko świadkiem....

Nic mi nie powiedzieli ile to może potrwać..jak rozumiem kilka miesięcy albo dłużej ,generalnie to nawet tablic mi nie chcieli oddać ...w końcu dali xero przyjęcia dokumentów do urzędu ,ale i tak nic mi to nie daje. Musiałem wycofać się ze wszystkich napraw i muszę zabrać jakoś to auto bo mechanik nie ma tam miejsca by go parkować..ogólnie masakra i same niewiadome.. ..Raczej mogę uznać auto za stracone :rolleyes2:  :mad:

 

Jeśli teraz w urzędzie sprawdzają przeglądy- nie wiem jakie wytyczne ale może po prostu aut starszych niz 20stoletnie czy coś - to i tak kupując auto nie mogę przecież sprawdzić czy pieczątka w dowodzie jest prawdziwa czy lewa...no bo jak? :wacko:

Edytowane przez flaytec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...