Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie ciśnienie w oponach ?


XFastFingerX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy, więc proszę "nie bijcie" jak taki wątek juz był ale szukałem i nie znalazłem. Jakie cisnienie proponowalibyscie do opon 31x10,5 R15 KUMHO MT ROADVENTURE do Tyranozaura 3.0 V6. Standardowo znajomi mowia 1.8 do 2.0. A instrukcja obslugi dla takich opon przewiduje cisnienia od 2.8 do 3.3. Jakie są Wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A co powiecie na to:

 

(tabela z instrukcji obsługi Terrano)

 Wg instrukcji w tamtym okresie homologację miały 4 opony 31x10,5 R15  LT

 

Bridgestone RD 604 Resert Dueler  2,8 bar (2,9 kg/cm3) przód 3,3 bar (3,4 kg/cm3) tył

Dunlop Track  RV 2,2 (2,2) przód 2,5 (2,5) tył

General XP 2000 3,0 (3,1) przód 3,1 (3,2) tył

General Grabber AP 3,0 (3,1) przód 3,1 (3,2) tył

 

te wartości są bardzo wysokie a najbardziej zadziwia mnie to że  przy każdej oponie większe ciśnienie jest z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zaaplikowałem 2.2 przód i 2.2 tył i szczerze mówiąc czekam na śnieg i pierwsze testy "zimowe". Zobaczymy ile trzeba będzie zmniejszyć żeby tył nie "śmigał"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja przy 35/12.5 mam po 2,3 wbite i jeździ się dobrze. Na trasę dobijam do 2,7. Może i głośniej ale upuszczam jak już trzeba dojechać do miejsca przeznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

te odgłosy to chyba nie rura wydechowa . Co do ciśnienia 1,8 mam na co dzień w mt  w teren 1,2 / 1,3 robi różnicę opony się wgryzają lepiej , łatwiej przeskakiwać wyboje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest pierwszy raz :)  u mnie jeszcze nie było :).  Z tym ze te to niskie ciśnienie to na błoto , jak jest bardziej twardo i sucho daję 1,5. Najniżej jak miałem to 0.8 na śniegu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ciśnieniem to jeszcze jest związek z twardością opony ilośćią osnów  i budową rantu opony przylegającego do felgi . Sama felga też ma wpływ a jak zsumujesz to razem to mogą być problemy właśnie z piaskiem. W moim przypadku felga idealnie przylega do zgrubienia opony i niema szczeliny ale przy felgach orginalnych stalówkach jest szcvzelina 2/3mm i to wystarczy by tam jakieś dziadostwo wlazło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ten weekend po błocie jeżdziłem 1,6 przód i tył i tak zostawiłem na czarne. Powiem że ameryka. Na początku było po 2,0 i auto skakało jak piłeczka. Opony to BF Goodrich MT MK2 31/10,5/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BFG mają wzmacniane pow. boczne właśnie dla takich zastosowań

Chyba karkas się to nazywa, dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...