Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zamiana skrzyni wTI z benzyny do diesla


Gość StachuG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem świeży tu na forum i od razu startuję z problemem a mianowicie urwało mi choinkę w skrzyni w Terrano I 2.7 TD 93r, moje pytanie to czy podejdzie skrzynia z benzyniaka z T I bo mam takową pod ręką za niezłe pieniążki, czy niestety trzeba szukać choinki i bawić się w remont, pozdrawiam i proszę o pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewijasz w dół...do Terrano...później WD21 czyli T1...rocznik 93...dajmy na to styczeń(?)...ilość drzwi( pewnie nieistotna przy silniku itd...)...4...type ST ...manual transmission(skrzynia manualna)...5-bieg. ...4x4...i już jesteś prawie w domu...power train( ...układ przeniesienia napędu)...i dalej to już po rysunkach

pod każdą ryciną jest tabela z numerami części lub modułów...gdy już znajdziesz, klikasz na symbol części niebieski...i masz zestawienie w jakim modelu dana część występuje, lub jej zamiennik (mniejszy symbol)  :wave:

jakby coś to jeszcze może się przydać słownik:

 

http://www.angielski.raz-dwa.edu.pl/    lub jakiś inny, techniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja hi hi, chłopy ratujcie bo ja tych hieroglifów nie rozkminie za pół roku, nie mam pojęcia jak choinka wygląda (oprócz tej świątecznej) a co dopiero znaleźć ją  w ichniejszym języku a właściwie to choinki jeszcze nie szukam ,tylko czy jest szansa że z benzyniaka do diesla skrzynia podejdzie pozdrawiam. Stachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem szukając swojej to skrzynia od disla różni się wałkiem wejściowym do skrzyni i dzwonem, jeżeli miała by zostać załozona z bęzyny to trzeba by przłozyć te części, a to wiąże się z rozebraniem skrzyni. Czyli gra nie warta świeczki, lepiej poszukac takiej jak ma być, taniej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję Wam uzupełnić profile o silniki, to wiele uprości

jeśli interesuje kogoś anatomia skrzyni to np. tutaj

http://beergarage.com/PathTransmission1Remove.aspx

...lub u kierownika działu  ;) :

http://www.hcd-customdevices.pl/

 

Stachu, jeśli ta choinka urwała się w ruchu (jak domniemam...) to ze skrzyni tylko betoniarkę można by zmotać  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choina poszła w czasie jazdy po czarnym z prędkością zawrotną jakieś 60- 70 km/h

nie wiem czy betoniara z tego wyjdzie trochę pojemność mała, ale jakby zaadoptować ją na grzechotkę to by nawet roboty nie było, tylko trza by trochę pary mieć coby nią machać, :dj:  a ja jakiś taki lichy jestem,

Dzięki Lemmy69 za namiar na konkretnego gościa, już temat obgadany  myślę że na dniach skrzynia do  niego pojedzie i będzie git.

Wielkie dzięki za pomoc :wave: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj go przy okazji czym ją zalać ... i nawet wiem co doradzi  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...