Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuki, strzelanie z przodu auta w napędzie przy maksymalnym skręcie kół


gruby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wygląda ogranicznik skrętu w Terrano? W moim wozie mam coś na kształt metalowych śrub oblanych zużytym plastikiem, który już się zużył.

Są też trochę zużyte te wąsy na wahaczach. Mają takie wgłębienia. Czy te wgłębienia to normalne? Pytam, bo nie wiem jak wyglądają te wąsy w nowych wahaczach.

 

Znalazłem takie zdjęcie, opisane jest, że to ogranicznik skrętu Nissana Terrano ale moje tak nie wyglądają.

6348_wm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powinny...

 

ale kto by się tym przejmował... :) to niepotrzebne jest

Mi jest potrzebne, bo nie chce mi się pamiętać o tym, że nie mogę do końca skręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda ogranicznik skrętu w Terrano? W moim wozie mam coś na kształt metalowych śrub oblanych zużytym plastikiem, który już się zużył.

Są też trochę zużyte te wąsy na wahaczach. Mają takie wgłębienia. Czy te wgłębienia to normalne? Pytam, bo nie wiem jak wyglądają te wąsy w nowych wahaczach.

 

Znalazłem takie zdjęcie, opisane jest, że to ogranicznik skrętu Nissana Terrano ale moje tak nie wyglądają.

6348_wm.jpg

 

 

To właśnie jest ogranicznik skrętu który zmniejsza skrzypienie i trzaski w czasie maksymalnego skrętu.

Koszt za oryginał ( jednak najlepszy/najwytrzymalszy) to około 40 PLN

"Wyżłobione rynienki" ... tak to powinno wyglądać :)

 

To element bardzo narażony na zabrudzenie i po jakiś 2-3 tyg spokojnej jazdy, nawet tylko po czarnym, powoduje już zgrzyty :angry:

Wyjście z tego to..... na palec sporo jakiegoś smaru i w te "rynienki" co jakiś czas :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jest potrzebne, bo nie chce mi się pamiętać o tym, że nie mogę do końca skręcać.

ale to tylko wpływa na brak efektów dźwiękowych możesz spokojnie skręcać do końca,

różnica jest taka że jak masz ten kapturek to trze plastik o metal a jak nie to metal o metal i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tylko wpływa na brak efektów dźwiękowych możesz spokojnie skręcać do końca,

różnica jest taka że jak masz ten kapturek to trze plastik o metal a jak nie to metal o metal i tyle

No bo ja cały czas myślałem, że ograniczniki są zużyte, koła za bardzo się skręcają i przez to przeguby pracują na granicy swojego kąta i tak strzelają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa że może faktycznie ci przeguby strzelają ale tu raczej wszyscy założył że chodzi o zgrzytanie/tarcie metal o metal

jeżeli to hałasuje przy skręcie na równej płaskiej powierzchni to będzie przegub, jeżeli tylko podczas skrętu na nierównym to ogranicznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...