Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

opadający pedał sprzęgła


justom71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opada pedał sprzęgła tylko wtedy jak trzyma się delikatnie nogę na sprzęgle. Jeżeli jeździ sprzęgło traktuje się prawidłowo, jest ok.  Pytanie, czy wystarczy wymienić pompę sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic a nic nie rozumiem w czym problem

raz kto delikatnie trzyma sprzęgło cały czas włączone

a dwa jeśli sie go używa prawidłowo jak napisałeś i jest OK to o co chodzi ???

Jeżeli używa sie prawidłowo sprzęgło jest ok. Ale problem jest w tym, że nigdy nie wiadomo kto zasiądzie za kierownicą,  Wtedy można doprowadzić do wypadku. Chciałbym usunąć tą wadę. Wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła na 1 cm w czasie jazdy a po chwili pedał sprzęgła trzeba wyciągać z podłogi. Jak się nie wyciągnie  pedału sprzęgła z podłogi to nie ma czym wysprzęglić.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płyn Ci nie wycieka?Jeśli nie to przepuszcza pompa albo wysprzęglik.

Płyn nie wycieka, gdzie jest wysprzęglik i jak wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzęglik jest przy łapie która wyciska sprzęgło ,na dole przy skrzyni na kielichu to ta czesc pod którą znajduje sie sprzęgło .Albo inaczej na koncu {dole} przewod hydraulicznego.Zajrzyj do serwisówki,wpisz w gogle wysprzeglik terrano i obejrzyj grafiki np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pompę sprzęgła zakupiona na a.....o. Pewnie wystarczyło by wymienić zestaw naprawczy. sprzęgło działa jak "ta lala" nawet biegi wchodzą dużo lepiej.


Sam to zrobiłem:) odpowietrzałem razem z żonką na pompie, a potem na wysprzęgliku. Pod to Super autko można wśliznąć się bez podnoszenia podnośnikiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wielka zaleta , bo wyjmowanie z bagażnika lewarka trwa dłużej niż niektóre naprawy ...np. ostatnio linka prędkościomierza mi terkotała , więc tylko kawałek tektury na ziemię, myk pod auto i za moment linka już górowała nad maską . Stojąc na drabince wlałem strzykawką 20ml oleju i cisza ;)   

 

PS; dla pytających to wolałem wybrać tę stronę aplikacji oleju , bo rozbieranie plastików wewnątrz dłużej trwa  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to używkę kupiłeś ? bo miałem w rękach nowa ashika to jak zabawka przy oryginale wyglądała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, odkręciłem swoją przy skrzyni, wyjąłem ją do góry nad silnik (drugi koniec nadal siedział w liczniku ) i stojąc na drabince (linka sięgała jeszcze ze 50 cm nad podniesioną maskę) wlewałem w nią powoli olej , który grawitacyjnie spłynął w stronę licznika (trochę to trwało)  ... dywanik w aucie zabezpieczyłem gazetami w razie gdyby olej zaczął wypływać przy liczniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to używkę kupiłeś ? bo miałem w rękach nowa ashika to jak zabawka przy oryginale wyglądała

Tak, kupiłem używaną pompkę. na zewnątrz nie wyglądała ciekawie ale tłoczki i zaworki sprawne. Jeżeli ktoś będzie chciał wymieniać pompkę to proponuję zestaw naprawczy o ile taki jest. Bo poza tłoczkami i zaworkami nie ma się tam co psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...