Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P11.144 problem


lowprim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, mam pytanie odnosnie tego gdzie znajduje sie Sensor Airbag'u w naszym Nyssach?

 

I kolejna sprawa jest taka ze zauwazylem problem z zegarami, wskaznik paliwa oszukuje, predkosciomierz mi totalnie zwairował. Kiedys odpialem sterownik i podpialem i bylo dobrze, ale teraz znowu jest problem. Jakies porady?

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik air bag znajduje się w tunelu środkowym. Wyjmij tylną popielniczkę a zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam zimne luty, jutro sie za to zabiorę. zegary wziac na stol i posprawdzac tak? czy nowe?

Edytowane przez lowprim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sterownik poduszek jest pod podłokietnikiem ale w nim jest tylko płytka drukowana ale gdzie są czujniki które załączają poduszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz problem ze świecącą kontrolką jaśków, to sprawdź złączki pod fotelami kierowcy i pasażera.

U mnie przez boczne poduchy ( a raczej ich połączenia) świeciła lampka.

Zlutowałem i zaizolowałem kabelki wywalając te białe spinki, i od 2 lat mam spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojawił sie nowy problem.

od pewnego czasu za pierwszym przekreceniem stacyjniki nie zapalal mi sie check ani grzanie swiec i wariowal przy tym obrotomierz.

teraz rozlaczylem sterownik, podlaczylem i w ogole sie te kontrolki nie zapalaja pomimo wielu obrotow kluczykiem. za to przekaznik e91 cyka caly czas. co tu poradzic?

Edytowane przez lowprim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzysz na skrzynke z przekaznikami od strony prawego blotnika to pierwszy rzad drugi od prawej taki niebieski


jest to przekaznik od ECU. zauwazylem ze do sterownika nie dochodzi napiecie dlatego cyka caly czas, podalem mu osobno + ze stacyjki to sie uspokoil ale mimo to nie zapalily sie kontroli CHECK i grzanie swiec. pomozcie prosze


nie wierze........wszystko dzialo, okazalo sie ze obudowa od ECU jest tez jego MASĄ! dlatego nic nie dzialalo jak nalezy.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie pana @lowprim, teraz po tym co napisałeś "wielokrotne cykanie przekaźnika" masz zgnite połączenie gdzieś na na klemie, na kablach głównych lub uwalony akumulator, na początek podepnij inny akumulator lub kablami szelkami z drugiego akumulatora i próbuj, jak kręci i nic nie mryga to ok, jak nie to sprawdzaj połączenia kabli klem głównych do mas do bezpieczników głównych itd. miałem to samo w tym samym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze gdy cykaja przekazniki to nie ma + lub -, ale w tym wypadku cykal tylko jeden przekaznik. Okazalo sie ze gdy wymontowalem ECU przeczyscilem styki i poprawilem luty, to nie dzialaly obie kontrolki poniewaz ECU do sprawdzenia polozylem na dywaniku pasazera, a powinien byc na swoim miejscu poniewaz jego tylni zacisk jest jednoczesnie jego MASĄ!

 

pozdrawiam i temat do zamkniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...