Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail Benzyna(LPG) czy Diesel


robisum1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok Decyzja chyba zapadła .Dziekuje wszystkim za wskazówki .

Rozgladam sie już tylko za ropniakiem bez DPF czyli do rocznika 2005

LpG - no cóż za mało ludzi sie wypowiada którzy maja używają i nie narzekają z info które znalazłem w sieci to silniki w X nie nadają sie za gazowanie tzn. nadają bo jeżdżą ,ale za dużo z tym może być problemow 

Po pierwsze ciężko znaleźć  odpowiedniego fachmana który odpowiednio dobierze a przede wszystkim skalibruje instalacje

Po drugie problemy z katami 

Po trzecie jesli zależy mi na niskich  kosztach  paliwowych  ,a zależy ,to jak kupie X-sa  bez DPF to różnic w ekonomi  nie ma prawie żadnych  7l/100 ropuchy to niecałe 40zl a w moim przypadku 30zl(Diesel from rosja)

 

 

Dla czego diesel bez DPF?

Za sa  3 powody 

1- brak problemow z wyżej wymienionym a co za tym idzie kilka stówek w kieszeni bo te wypalanie podgrzewanie na wlasna reke   kiedyś przestanie działać i wizyta w serwisie  nieunikniona 

2-mniejsze zużycie paliwa o 1-2L

3-sporo śmigam w cyklu miejskim a DPF tego  bardzo nie lubi

 

Jeszcze raz dzięki 

Jak wie ktoś o X-sie bez DPF godnym uwagi na sprzedaż  to proszę pisać na PW 

 

 

Dobra decyzja .ja tez tak bym wybrał.

X-trail T30 Dpf maja montowany od II połowy roku 2005 .

Aczkolwiek samochód ten z rodowodem polskim mozna trafić bez dpf nawet i z rocznika 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-trail w dalekie trasy? hmmm ostatnio zrobiłem nim ok 1000km i byłem wypąpowany , może daltego że mam z 2002 roku...

Oj tam oj tam zaraz wypompowany ,a co pchales go czy jak ,nie no żartuje ale nie przesadzaj kiedyś jezdzilem  maluchem starszym ode mnie do dojczlandu i bylo ok bo sie marki przywoziło hehh  .Dziś jeżdżę w  turystycznie  motocyklem ,czasem po 1500km z przerwami na paliwko ,nie jest wygodnie ale nie narzekam bo to moja pasja ,i będę to robił póki zdrowie pozwoli 

 

By nie robic offa 

Zastanawiam sie jeszcze nad kupnem z dpf i usunięciem tego wynalazku pseudo ekologów .jaki to dokładnie koszt 

Znacie sprawdzone warsztaty w okolicy warszawy co zajmują sie usuwaniem dpf-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-trail ma naprawdę wygodne siedzenia,dużo miejsca i jestem zdziwiony ,ze ktoś wysiada z niego wypompowany po dłuższej trasie..

Co do DPF-a w modelu T31 to jest wyjatkowo łatwy do usunięcia programo gdyż ma sterownik Bosch edc 16cp33(z nim sobie poradzi każdy fachowiec) i fizycznie bo dpf jest umiejscowiony mniej wiecej na wysokości przednich foteli.

Gorzej natomiast jest z modelem T30 bo tam wszystko jest na Denso i musi byc naprawdę ktoś kumaty aby to dobrze ogarnąć.Tak naprawdę to w T30 wiekszość speców proponuje  emulator a tego badziewia nie polecam.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam zaraz wypompowany ,a co pchales go czy jak ,nie no żartuje ale nie przesadzaj kiedyś jezdzilem  maluchem starszym ode mnie do dojczlandu i bylo ok bo sie marki przywoziło hehh  .Dziś jeżdżę w  turystycznie  motocyklem ,czasem po 1500km z przerwami na paliwko ,nie jest wygodnie ale nie narzekam bo to moja pasja ,i będę to robił póki zdrowie pozwoli 

 

By nie robic offa 

Zastanawiam sie jeszcze nad kupnem z dpf i usunięciem tego wynalazku pseudo ekologów .jaki to dokładnie koszt 

Znacie sprawdzone warsztaty w okolicy warszawy co zajmują sie usuwaniem dpf-a

Ja usuwałem w "Kreator Mocy" razem z podniesieniem mocy i momentu obrotowego razem wyszło 2000 zł, samo usunięcie 1500 zł

Edytowane przez wojtgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-trail ma naprawdę wygodne siedzenia,dużo miejsca i jestem zdziwiony ,ze ktoś wysiada z niego wypompowany po dłuższej trasie..

Co do DPF-a w modelu T31 to jest wyjatkowo łatwy do usunięcia programo gdyż ma sterownik Bosch edc 16cp33(z nim sobie poradzi każdy fachowiec) i fizycznie bo dpf jest umiejscowiony mniej wiecej na wysokości przednich foteli.

Gorzej natomiast jest z modelem T30 bo tam wszystko jest na Denso i musi byc naprawdę ktoś kumaty aby to dobrze ogarnąć.Tak naprawdę to w T30 wiekszość speców proponuje  emulator a tego badziewia nie polecam.

siedzenia są wygodne ale do 300km i to dla kierowcy. Pasażer z tyłu ze słabszym kręgosłupem nie wytrzyma nawet tego. Mam tak z moją kobitką, 2006 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu w X-trailu jest tylko mało miejsca na nogi dla wiekszych osób.

Za to co do wygody to sie nie zgodze .

X-trail ma regulowany kąt pochylenia tylniej kanapy(nie znam innego auta z tym rozwiązaniem).

Własnie w nieodpowiednim dla kogoś kącie pochylenia oparcia kanapy widzę przyczyny bólu kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu w X-trailu jest tylko mało miejsca na nogi dla wiekszych osób.

Za to co do wygody to sie nie zgodze .

X-trail ma regulowany kąt pochylenia tylniej kanapy(nie znam innego auta z tym rozwiązaniem).

Własnie w nieodpowiednim dla kogoś kącie pochylenia oparcia kanapy widzę przyczyny bólu kręgosłupa.

Miały to nawet najstarsze UNO i Twingo, ale to dobre rozwiązanie. Ma to tez Vitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-trail w dalekie trasy? hmmm ostatnio zrobiłem nim ok 1000km i byłem wypąpowany , może daltego że mam z 2002 roku...

pewnie kolego że w dalekie trasy - duże wygodne fotele, sterowanie radia z kierownicy, nawigacja pod ręką i automat. Siedzisz jak przed telewizorem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały to nawet najstarsze UNO i Twingo (łącznie z siedziskiem), ale to dobre rozwiązanie. Ma to tez Vitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przednie fotele to istna tortura.Po przejechaniu 1200 km wolałbym wyrywanie paznokci niż kolejne 100 km.Co do tyłu to jest super.Miejsca jest całkiem sporo a regulowane oparcie jest rewelacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przednie fotele to istna tortura.Po przejechaniu 1200 km wolałbym wyrywanie paznokci niż kolejne 100 km.Co do tyłu to jest super.Miejsca jest całkiem sporo a regulowane oparcie jest rewelacyjne

 

Jeździlem naprawde wieloma autami w moim życiu ,rowniez tymi klasyfikowanymi jako klasa premium ale siedzenia w X-trailach(nie ważne czy T30 czy T31)uważam za bardzo wygodne .

Zresztą jak sie czyta opinie w fachowej prasie nt X-traila to  wszedzie fotele sa przedstawiane jako atut X-traila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździlem naprawde wieloma autami w moim życiu ,rowniez tymi klasyfikowanymi jako klasa premium ale siedzenia w X-trailach(nie ważne czy T30 czy T31)uważam za bardzo wygodne .

Zresztą jak sie czyta opinie w fachowej prasie nt X-traila to  wszedzie fotele sa przedstawiane jako atut X-traila.

Piotrek daj jakiś cytat o tych fotelach. Ja czytam (autoś i motor) i nie widziałem takiego tekstu. To są zwykłe fotele, w środku jest gąbka.

Proszę Cię usiądź też w lagunie 2 lub w Mercedes C klasy. O W126 nie wspomnę (miało się kiedyś miało). Naprawdę zmienisz zdanie. No chyba, że wielbisz xa ortodoksyjnie to wtedy racja i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek daj jakiś cytat o tych fotelach. Ja czytam (autoś i motor) i nie widziałem takiego tekstu. To są zwykłe fotele, w środku jest gąbka.

Proszę Cię usiądź też w lagunie 2 lub w Mercedes C klasy. O W126 nie wspomnę (miało się kiedyś miało). Naprawdę zmienisz zdanie. No chyba, że wielbisz xa ortodoksyjnie to wtedy racja i szacunek.

Wpisz Kolego w wyszukiwarkę np.frazę "atuty X-traila" i bedzie mial lekturę na pare godzin ,gdzie bedzie bardzo trudno znaleść chociasz jedna negatywna opinie nt foteli w X-trailu.

Wszedzie fotele w X-trailu sa wymieniane jako bardzo wygodne ,godne polecenia na długie trasy i podreslane jako  atut tego auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz Kolego w wyszukiwarkę np.frazę "atuty X-traila" i bedzie mial lekturę na pare godzin ,gdzie bedzie bardzo trudno znaleść chociasz jedna negatywna opinie nt foteli w X-trailu.

Wszedzie fotele w X-trailu sa wymieniane jako bardzo wygodne ,godne polecenia na długie trasy i podreslane jako  atut tego auta .

Nie no myślałem, że jak się wypowiadasz to czytałeś gdzieś o tych fotelach...że niby są bardzo wygodne.

"Zresztą jak sie czyta opinie w fachowej prasie nt X-traila to  wszedzie fotele sa przedstawiane jako atut X-traila". "Fachowa prasa" a Ty nas odsyłasz do googli...

To nie temat odnośnie wygodnictwa w x-ie nie róbmy bałaganu na forum

robisum dobrze prawi. EOT

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoswiat 4x4 2011r. Listopad "prawdziwym majstersztykiem sa niesamowicie wygodne przednie fotele".

No rzeczywiście jest tak jak prawi Kolega. Napisali tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem może  robisum1 zainteresuje

http://allegro.pl/nissan-x-trail-2-2-dci-plaza-full-opcja-4x4-i3862166265.html

 

 

PS. chciałem na priwa wysłać ale ja nie mogę u mnie się nie da i nie wiem dlaczego (niema tego przycisku w profilu ani na forum), nie pracuję na windowsie może dla tego... fotek też nie mogę umieszczać tylko wklejać linki do picassy np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wojtgor Tak są oryginalne to taka wersja ale mi jakoś nie podchodzą ,co prawda nie widziałem tych  na żywca ,ale widziałem  w Cayenne i w Fx35 i tamte mi sie nie podobały ,może to dla tego ze wykładziny tez były rude  i jak jechać w takim aucie gdzie jeszcze obok siedzi ruda  :jump:

Co do wysyłki PW to wchodzisz np na  mój profil i tam jest wyślij wiadomość przynajmniej ja  tak mam .a Tobioe to chyba nawet nie mozna wysylac PW .Mysle ze masz cos w ustawieniach zablokowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysyłki PW to wchodzisz np na  mój profil i tam jest wyślij wiadomość przynajmniej ja  tak mam .a Tobioe to chyba nawet nie mozna wysylac PW .Mysle ze masz cos w ustawieniach zablokowane 

 a już się poddałem, nie mam nigdzie takiej opcji w ustawieniach włączonej i nie wiem gdzie to poprawić, a ni ja a ni do mnie nie można,  nie wiem czy to wina przeglądarki czy systemu na jakim pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...