Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

coś się blokuje na wstecznym


Pierwszak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale zagmatwałeś

Koleś napisał że po wciśnięciu sprzęgła auto się gładko toczy do tyłu.

Gdy by był konflikt pomiędzy mostami (różne koła, różne przełożenia) wciśnięcie sprzęgła nie załatwia sprawy bo mosty są stale na sztywno spięte, dopiero wrzucenie na luz je rozpina. Sprzęgło odpina tylko napędzanie skrzyni.?

 

Faktycznie chyba namieszałem, dopiero rozpięcie reduktora rozpina mosty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie namieszałeś ,bo jemu reduktor nie rozpina...w każdym bądź razie kontrolka pali mu się non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij całkowicie sprzęgiełka, ale wcześniej sprawdź może rozmiary opon na obu osiach ... przejedź się i opisz wrażenia

przy ponownym montażu przykręć automaty odwrotnie stronami, przy okazji możesz je trochę odświeżyć

 

cef3b0091b1b8410.jpg

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony są takie same, jak znajdę chwilę, czyli za dwa tygodnie zdejme sprzęgiełka i sprawdzę. Później wyciągne skrzynie bo z nią na pewno jest coś nie tak. Zaczyna coraz bardziej hałasować.

Opony są takie same, jak znajdę chwilę, czyli za dwa tygodnie zdejme sprzęgiełka i sprawdzę. Później wyciągne skrzynie bo z nią na pewno jest coś nie tak. Zaczyna coraz bardziej hałasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tylko 6 śrub na koło, nie musisz ich rozbierać- w całości wyjmij...nie rozlecą się , ja to tylko ich anatomię zgłębiałem i muszę się pochwalić że ,z trudnościami, ale potrafię je rozebrać i złożyć z zawiązanymi oczyma po tych paru razach  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wiesz gdzie szukać skoro nie ma blokady a jest zablokowany dyfer, chociaż co znaczy dla ciebie zblokowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemmy .... on po prostu robi to z przyjemnością :)

 

Lemmy, coś nie  w temacie jestem.....jakiś  nowy gatunek browaru wypuścili na rynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła kręcą się w ta samą stronę coś takiego jakby nie działał mechanizm różnicowy 


ale koła kręcą się bez żadnych stuków ani zgrzytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jednak masz lsd ?

a siłowałeś sie żeby jednak kręciły się w druga ?

i czy napędy ci na pewno rozpina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła kręcą się w ta samą stronę coś takiego jakby nie działał mechanizm różnicowy 

 

Czytać panowie czytać....tyle razy było.

 

Rokuje na sprawne LSD.

Olej odpowiedni jest? Bo jeżeli nie to to przez moment będzie nawet mocno sprawne, postrzela przy skręcaniu a potem będzie mocno niesprawne LSD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kupnie samochodu nie zmieniałem oleju więc nie wiem jaki jest odkręciłem tylko kontrolkę i stan pleju jest ok a jaki powinien być ten olej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nudziłem się ...w pracy byłem

piwo bez zmian ...T. Klasyczne (no chyba że wykupią)

do rzeczy: 

P. jazda bez sprzęgów nic nie zmieniła? czyli sprzęgiełka odpadają...

czy przy 4x2 (wajcha maks. w przodzie) możesz przekręcić przednim wałem?obojętne czy kontrolka się pali czy nie...

skrzynia manualna jak domniemam?

olej do tylnego mostu powinien mieć symbol LS (limited slip) , na przykład taki (marką się nie sugeruj, chociaż dla mnie OK)

 

[url=http://www.fotosik.pl]9982f5a123cda139med.jpg[/uR

 

Gaijin0: czy na pewno opanowałeś wyłączanie napędów ? 1.wajcha w poz. 4x2   2. ruszyć w kierunku przeciwnym niż jechałeś ostatnio   3.podobno powinno być słyszalne kliknięcie rozpinanych sprzęgiełek , nawet jeśli usłyszysz to skąd pewność że obydwa się rozpięły?

dlatego zasugerowałem żebyś poświęcił 10 minut i odkręcił sprzęgiełka ... może być tak, że jedno się nie rozpina i w efekcie mieli drugą półosią ze zdwojoną prędkością lub napędza most "od tyłu"

skrzynia .... to "pięta achillesowa" terrano , też wymieniałem ... a Hugh sam zreperował :showoff:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za podpowiedzi i pomoc, ale na szczęście okazało się że była zerwana poduszka pod skrzynią i przy cofaniu skrzynia przekrzywiała się w lewą stronę i dlatego "pukało" a do przodu "stuków" nie było. :)

 

a jeszcze pytanie: ile oleju trzeba do tego mostu i ile i jakiego do skrzyni biegów 

z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za podpowiedzi i pomoc, ale na szczęście okazało się że była zerwana poduszka pod skrzynią i przy cofaniu skrzynia przekrzywiała się w lewą stronę i dlatego "pukało" a do przodu "stuków" nie było. :)

 

a jeszcze pytanie: ile oleju trzeba do tego mostu i ile i jakiego do skrzyni biegów 

z góry dzięki :)

Zaciekawiło mnie to. Rozwiń się coś więcej.

Stukało w okolicy skrzyni? Co tam mogło stukać po przesunięciu?

Mnie też pyka na wstecznym a poduchę mam wymienioną za prawie 300zł o zgrozo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak stukało w okolicy skrzyni ale tylko na wstecznym biegu i co się okazało to poduszka pod skrzynią biegów a dokładnie jej lewa strona była praktycznie bez gumy i podczas cofania stukała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

nie wiem czy na forum już kiedyś był poruszany taki temat ja niestety nie znalazłem :(

jestem właścicielem TII diesel po wrzuceniu wstecznego można odnieść wrażenie że coś hamuje auto ogólnie chodzi ciężęj, nie wiem czy wogóle dobrze to tłumaczę jestem laikiem w tych kwestiach zastanawiam się czy to może być problem ze skrzynią biegów.

bardzo proszę o podpowiedź.

 

no ale co to ma wspólnego z poduszką i stukaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...