Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

coś się blokuje na wstecznym


Pierwszak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale to nie powinno wpływać na "hamowanie" auta na wstecznym; wał przy reduktorze jest zakończony wieloklinem, jest "suwliwy" , poza tym po to właśnie są krzyżaki na wałach żeby mosty mogły pracować... u Ciebie pracowała zamiast tego skrzynia... naprawdę nie widzę związku, coś ten most chyba za duże opory stawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wał żeby pracował bez szarpania musi mieć taki sam kąt zgięca na obydwu kardanach to znowu wynika z trygonometri ...

ale żeby aż tak ?

 

raczej bym sie dopatrywał tego że wał sie przesuwał - przesuwał skrzynie potem auto ruszało opory malały ... skrzynia wskakiwała na swoje miejsce, łupnięcie i znowu to samo - co mogło własnie powodowac uczucie szarpania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"musi mieć taki sam kąt zgięca na obydwu kardanach" ... dlatego jest zakończony wieloklinem, żeby sam sobie te kardany ustawił, tak mi logika podpowiada - tak bym zrobił "na jego miejscu"

... a może któryś przegub właśnie nie "pracuje" ? :huh: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie młodzian tylko już się starzeję i pamięć szwankuje :-)

Ja nie szukam odpowiedzi tylko podpowiadam koledze. Mnie to pykanie już przestało intrygować bo nie mogę namierzyć i czekam aż się sam "zwerfikuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem ... taki dżingiel zrobiłem  :D

gdybyście obydwaj mogli poobserwować czy te pyknięcia zgrywają się z obrotem koła ( czy powiedzmy wentyl jest zawsze na górze kiedy następuje "przeskok") to mogłoby coś wnieść do diagnozy  :doctor:


wał obraca się ileś tam razy na jeden obrót koła

jeśli "pyknięcie" przypadnie co obrót to coś nie halo z wieńcem odbierającym może być

jeśli częściej to z atakującym lub krzyżakiem, przegubem...

... ale sobie teorię wymyśliłem, niech no Hubert się pojawi  :bicz:


no, uciekam do roboty ... to już tylko 22 lata i emerytura, a przecież na Was nie mam co liczyć... ciągle przed tymi komputerami przesiadujecie  :book:    :innocent:   :huh:    :blush:    :0recourse:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto to mówi? Kto to chciał się kiedyś na internet wypiąć? Ale dobrze że się znowu dopiął bo byśmy kompana od dobrej muzyki stracili  :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... skoro tak wszyscy nalegacie to jeszcze mam z pół godzinki  :D

Hubert, co myślisz o tej teorii?

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...