Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Piszczenie przodu


Browning
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pacjent: Nissan Terrano 2,7TDI, 2005rok.

8 tysięcy temu zrobione całkowity remont zawieszenia (wszystkie polibusze + wszystko co dało się wymienić). W chwili obecnej coś niesamowicie piszczy podczas jazdy, głos wydobywa się gdzieś z przedniej osi. Naciśnięcie hamulca nic nie zmienia. Klocki są ok, tarcze gładkie- nic ich nie rysuje, jak pobujam stojący samochód to też żadnych dźwięków nie wydaje.

Jakieś pomysły gdzie ten świerszcz może siedzieć? icon_rolleyes.gif

PS. Oleje są icon_wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze to polibusze w wahaczu piszcza?Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Niestety nie moglem edytowac posta... Co do sprzegielek- u mnie sa zbieraki wiec to raczej nie to chociaz spojrze na to tak czy inaczej. Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami piszczy sprzęgiełko automatyczne - lewe. Zwłaszcza jak jeżdże dużo po bardzo mokrym. 

 

odkręć je, wymyj, zalej olejem jakimś, wylej olej a co zostanie ...to niech zostanie

ono może ci się zablokować w czasie jazdy a wtedy nie utrzymasz steru

Witam,

 

Pacjent: Nissan Terrano 2,7TDI, 2005rok.

 

8 tysięcy temu zrobione całkowity remont zawieszenia (wszystkie polibusze + wszystko co dało się wymienić). W chwili obecnej coś niesamowicie piszczy podczas jazdy, głos wydobywa się gdzieś z przedniej osi. Naciśnięcie hamulca nic nie zmienia. Klocki są ok, tarcze gładkie- nic ich nie rysuje, jak pobujam stojący samochód to też żadnych dźwięków nie wydaje.

 

Jakieś pomysły gdzie ten świerszcz może siedzieć? icon_rolleyes.gif

 

PS. Oleje są icon_wink.gif

u mnie piszczał sworzeń górnego wachacza, WuDe pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręć je, wymyj, zalej olejem jakimś, wylej olej a co zostanie ...to niech zostanie

ono może ci się zablokować w czasie jazdy a wtedy nie utrzymasz steru

 

Dokładnie tak robie co jakiś czas, ale problem powraca. Sprawdzałem uszczelnienia i są ok. Myślę, że gdzieś przez dekielek woda się dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzypiało (takie tarcie gumy ale ciche, słyszalne jak wyjeżdżałem z garażu) koło. Dziwne ale po wymianie dolnego sworznia ustało. Niby zbieżność była dobrze ustawiona ale jak dostało luzów to może się przestawiała i darło kapcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekielek w automacie? na pewno masz automaty?

Jakby to ująć - dekielek jest lekko sperforowany... Zalałem go powierzchownie jakimś klejem do metalu, ale i tak pewnie podcieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, on ma tylko 1,5-2 mm grubości

ja bym próbował coś na niego naspawać, tylko mig-iem delikatnie bo wewnątrz jest zębatka

odkręć sprzęgiełko, wyjmij pierścień zabezpieczający a później cały mechanizm w całości

pod spodem jest jeszcze łożysko oporowe z 32 kulkami, mogą powypadać , to ostrożnie...

nawet krążek z 5mm gruby możesz przyspawać ...  z zewnątrz oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...