Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wentylatory powinny sie uruchomic?


danielsiwy666

Rekomendowane odpowiedzi

witam otóż z zwracam się z takim problemem do was ,posiadam primere p11 96r 2.0td i odkąd ją mam(4lata)nigdy nie słyszałem żeby włączyły się wentylatory od chłodnicy,dodam iż wskazówka od wody nie przekroczyła nigdy  połowy.Nawet podczas upałów nie załączyły się,chodzi mi o to czy wy tez tak macie?i jaka jest temperatura załączenia wentylatorow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura załączenia wiatraków to jest około 88-89 stC. Włączenie klimatyzacji również uruchamia wiatraki.

Diesele oraz benzyniaki z A/T mają chłodnicę grubszą niż zwykły benzyniak 2.0 (nawet GT). Powoduje to efektywniejsze odprowadzanie ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tak jest.. temperatura w połowie i wentylatory się  nie włączały mi się nawet w upały..

jak chcesz zobaczyć że są sprawne to proponuję odłączyć czujnik temperatury (jak dobrze pamiętam ten na 2piny) włączysz zapłon i wystartują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż nie jestem sam:)chciałem jeszcze powiedzieć ze w chłodnicy nie mam czujnika temperatury (nawet nie ma na niego otworu),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest prawdopodobnie na kolektorze ssącym :] Ale to Marlos musi napisać więcej - on zna diesele lepiej niż ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chłodnicy niema żadnych czujników, jak jest silnik TD to przy termostacie masz dwa czujniki ( za obudową rozrządu, po lewej stronie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...