Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Po zakupie


mati113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

13.12.2013 kupiłem moją Micrę z 2001r. diesel. W styczniu wykupiłem OC, wymieniłem pełen rozrząd z pompą wody. Co dalej? Niedługo planuje powymieniać olej (mobil 10w40 diesel), filtr oleju, paliwa, powietrza, kabinowy. Płyn hamulcowy. Co jeszcze powinienem powymieniać? Czy to wszystkie podstawy?

Pozdrawiam i dziękuje za odzew :)


PS. Jak już stworzyłem temat, to może i tu zapytam. Czy ktoś z was kupił kiedyś nakładki na pedały?

http://media.nissan.eu/content/dam/pes/default/new-micra/prices-and-features/accessories/large/Sport-Pedals.jpg

Czy gdzieś mogę takie dorwać i czy w ogóle ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że chodzi o przeróbki wizualne?

 

Witam,

13.12.2013 kupiłem moją Micrę z 2001r. diesel. W styczniu wykupiłem OC, wymieniłem pełen rozrząd z pompą wody. Co dalej? Niedługo planuje powymieniać olej (mobil 10w40 diesel), filtr oleju, paliwa, powietrza, kabinowy. Płyn hamulcowy. Co jeszcze powinienem powymieniać?

 

rozumiem, że chodzi o przeróbki wizualne, Może lepiej zainwestuj w spoiler?

http://allegro.pl/nissan-micra-2001r-spoiler-klapy-oryginal-i3815466024.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że chodzi o przeróbki wizualne?

 

 

rozumiem, że chodzi o przeróbki wizualne, Może lepiej zainwestuj w spoiler?

http://allegro.pl/nissan-micra-2001r-spoiler-klapy-oryginal-i3815466024.html

 

Wizualne, to jedno, ale techniczne również. Czy coś jeszcze oprócz filtrów, oleju, rozrządu trzeba powymieniać na start? Hm spoiler.. nie wiem, czy micra ciekawie będzie wyglądać z takim spoilerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati.... daj sobie spokój ze spojlerami i nakładkami.... zwłaszcza ze spojlerem  :thumbsdown:  a te nakładki , to w jakim celu miałyby być ?

Wymień olej , filtry , posprawdzaj poziom reszty płynów i ciesz się jazdą - jak tylko autko dobrze odpala i jeździ ...  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te nakładki , to w jakim celu miałyby być ?

 

Chyba tylko dla dopracowania, bądź wiochy - zależy jak kto na to patrzy. Po prostu ktoś rzucił taki temat i postanowiłem sprawdzić jak to wygląda :)

 

 

Wymień olej , filtry , posprawdzaj poziom reszty płynów i ciesz się jazdą - jak tylko autko dobrze odpala i jeździ ...  ;)

 

Czyli, to wszystko co zostało wymienione. Dziękuje bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są podstawowe / najważniejsze rzeczy do wymiany  po zakupie używanego auta.... pozostaje jeszcze płyn chłodniczy i nie wiem jak ze skrzynią biegów... tutaj lepiej gdy  doświadczeni koledzy Ci podpowiedzą , bo nie chcę głupot pisać  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są podstawowe / najważniejsze rzeczy do wymiany  po zakupie używanego auta.... pozostaje jeszcze płyn chłodniczy i nie wiem jak ze skrzynią biegów... tutaj lepiej gdy  doświadczeni koledzy Ci podpowiedzą , bo nie chcę głupot pisać  ;)

 

6l. płynu chłodniczego zalali przy wymianie rozrządu. Właśnie skrzynia też mnie ciekawi. Dziwnie głośno chodzi, a przy wrzucaniu wstecznego jakby lekko piszczała. Czytałem, że te modele tak mają, ale czy napewno?

Jeszcze mam jedno pytanie. Ile do Nissana Micry wchodzi oleju? 5l, czy więcej? Wymieniając filtr kabinowy jak się dostać? Przez schowek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba tylko dla dopracowania, bądź wiochy - zależy jak kto na to patrzy. Po prostu ktoś rzucił taki temat i postanowiłem sprawdzić jak to wygląda :)

 

 

 

Czyli, to wszystko co zostało wymienione. Dziękuje bardzo ;)

Wszystko już wymieniłeś i ciesz się jazdą, Pamiętaj że im więcej kombinujesz i przerabiasz tym więcej możesz mieć póżniej kłopotów jak się nie robi przeróbek z głową. A filtr kabinowy jest za schowkiem. :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...