Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

felgi z oponami


justom71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam   nie polecam tych felg mam takie i lezą za garażem to są prawdopodobnie z jakiegoś pickupa one mają dodatnie et i wygląda to jakbyś schował opony pod samochód. A jak cos to za 100 moge oddac :shifty:

ppolecam ten zestaw do Terrano ;)  http://allegro.pl/245-75-16-mt-goodyear-wrangler-opony-5-szt-i3822370809.html

post-22429-0-16491500-1390167531_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to chłopak nie pisał "czy Wam się podoba ten komplet?"

 

tylko spytał czy podpasuje :)

 

znalazł sobie zimówki a Wy go MTekiem uszczęśliwiacie... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi z pierwszego linku są serią od T1 z silnikiem 2,4.

Oponki to śmiało można zakładać nawet 265/70r16, tylko nie da się wtedy skręcić do oporu bo obcierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyreguluj ograniczniki skrętu ... po to są przecież nastawne

przy okazji przeguby odpoczną  :whistle:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niższe et może obcierać z kolei o budę... konkretnie chlapacz, zderzak z przodu, elemanty nadkola z tyłu...

 

ja przy -25 musiałem popracować flexem...

 

można też podnieść, trzeba na to popatrzeć po prostu, zwrócić uwagę na szerokość felgi, rozmiar opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz robiłem felgi z ET-5 z podkładką centrująca  z 110 na 100 wiec wyszło ET-10

http://imageshack.com/a/img547/1070/ldzl.jpg

https://imageshack.com/i/050rjaj

błąd, kardynalny błąd!  :thumbsdown:

a gdzie puszki po browarach?  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyreguluj ograniczniki skrętu ... po to są przecież nastawne

przy okazji przeguby odpoczną  :whistle:

mogło by mi nie starczyć ograniczników :D jest około centymetra jeszce jak skręce.

 

te z drugiego linku fajne bo wąskie, szkoda tylko że daleko odemnie i chwilowo to trzeba odłozyć bo przegląd i ubezpieczenie się zbliża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogło by mi nie starczyć ograniczników :D jest około centymetra jeszce jak skręce.

 

 

czyli z drugiej strony z tyłu masz wykęcone 

a ja parę dni temu poustawiałem je wg serwisówki ... skończyły się piski, zgrzyty a że promień skrętu trochę większy to szczegół tym bardziej zimą kiedy w miejscu można zawracać  :thumbsup:

 

można też całkiem wyciąć ograniczniki i wtedy promień zawracania samoreguluje się automatycznie wyrzucając zbędne kulki z przegubu  :D

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczniki to mam dobrze bo nic nie piszczał ani nie zgrzytało, a teraz jak opona oprze się o ramę to zostaje ok 1cm do ogranicznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Szukam solidnych MT najlepiej na felgach 16 lub 15. ET -10. Ideał to 30'x9.5x16 lub 15 - większe nie bo nie chce mi się podnosić budy i charatac blotników.. Raczej nie nalewki (lub dobre nalewki o malej wadze). No i żeby mięska było jeszcze tak z 12/11 mm.

 

Wiem,że takie żeczy to tylko  erze... ale   :wave:

 

Jakby wpadło wam coś w oko albo kumuś zalegaja w Garage, to dajcie znać

 

Witas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie M/T ale wyglądają całkiem dobrze i może ja skusze się na takie http://allegro.pl/opony-terenowe-245-70r16-goodrich-a-t-glob-gum-i3862808440.html

Poszukuje do siebie A/T i zastanawiam się czy ktoś takie testował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Szukam solidnych MT najlepiej na felgach 16 lub 15. ET -10. Ideał to 30'x9.5x16 lub 15 - większe nie bo nie chce mi się podnosić budy i charatac blotników.. Raczej nie nalewki (lub dobre nalewki o malej wadze). No i żeby mięska było jeszcze tak z 12/11 mm.

 

Wiem,że takie żeczy to tylko  erze... ale   :wave:

 

Jakby wpadło wam coś w oko albo kumuś zalegaja w Garage, to dajcie znać

 

Witas

niestety raczej na 16 feldze i z felgami z ET-10 i oponki mt to raczej ci sie nie uda, kiedys myślałem tak samo i niestety nie obyło się bez cieca ale podciąłem i jestem zadowolony :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalewka to tylko kopia simexa... kupujesz taką gumę po to żeby haratać w błocie... nie oczekujesz dobrego prowadzenia po asfalcie, przy delikatnym oblodzeniu drugi nie ruszasz auta... przy lekkim śniegu na drodze... jedziesz 20km/h z włączonymi awaryjnymi... przy deszczu nie przekraczasz 40km/h... w błocie... zakopujesz się conajmniej 2 metry dalej niż reszta ekipy bez simexów... w piasku zakupujesz się 4 metry przed resztą ekipy bez simexów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to chłopak nie pisał "czy Wam się podoba ten komplet?"

 

tylko spytał czy podpasuje :)

 

znalazł sobie zimówki a Wy go MTekiem uszczęśliwiacie... :P

Nie podoba mi się ten zestaw, bo zależy mi na zimówkach, a w ofercie są same opony MT. W tej chwili pomykam na letnich 235/75/15. 

Dziękuję za sugestie i proszę o jeszcze.

Edytowane przez justom71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

ja teraz robiłem felgi z ET-5 z podkładką centrująca z 110 na 100 wiec wyszło ET-10

http://imageshack.com/a/img547/1070/ldzl.jpg

https://imageshack.com/i/050rjaj

 

A gdzie znalazłeś pierścienie centrujące 110 na 100?

Tez by mi się przydały

Edytowane przez NovyGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...